7,87 millió dollárt loptak el egy kriptobefektetőtől – ez volt 2024 legnagyobb átverése

-

A CertiK jelentése szerint decemberben csökkentek a kriptovaluta-veszteségek, de az adathalász átverések növekvő száma továbbra is aggodalomra ad okot.
A korábbi hónapokhoz képest decemberben jelentősen csökkentek az exploitokból, hackelésekből és átverésekből származó veszteségek.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A CertiK blokkláncbiztonsági vállalat legutóbbi jelentése összesen mintegy 28,6 millió dollárnyi veszteséget regisztrált – ez a legalacsonyabb havi adat 2024-ben.

A decemberi kriptoveszteségek 2024 legalacsonyabbjai voltak

Az átverések kapcsán az exploitok domináltak, 26,7 millió dollárral, míg a flash-hitel támadások és a kilépési csalások 1,7 millió dollárral, illetve 200.000 dollárral járultak hozzá a veszteségekhez.

kriptopénz
Forrás: X

A villámkölcsön-támadások közül a legjelentősebb incidensek közé tartozott a CloberDex, amely 501.279 dollár veszteséget szenvedett el, ezt követte a Clipper DEX 450.811 dollárral és a MoonMaker 319.320 dollárral.

A legnagyobb decemberi exploit a Gempadot célozta meg, és a kár összesen 2,14 millió dollárra rúgott.

További jelentős exploitok közé tartozott az FBD, amely 1,07 millió dollárt, és a Vesta DAO, amely 401.428 dollárt veszített.

A CertiK infografikájából kiderült, hogy decemberben az összes veszteség jelentősen visszaesett, ami szöges ellentétben áll az év korábbi csúcshónapjaival, amikor a veszteségek havi szinten több tízmilliós nagyságrendűek voltak.

A jelentés az adathalászat növekvő fenyegetettségére is rávilágított: a legnagyobb áldozat (0x751e cím) 7,87 millió dollárt veszített, ami az év egyik legköltségesebb adathalász incidensévé tette. A többi adathalász incidens egyéni vesztesége 1,4 és 2,8 millió dollár között mozgott.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és videóinkról– kövess minket az Instagramon is!

Az adathalász csalások továbbra is folytatódnak

A múlt hónap elején egy kriptofelhasználó arról számolt be, hogy 300.000 dollárt veszített egy adathalász átverés során, miután rákattintott egy rosszindulatú KakaoTalk találkozó linkjére, amelyet közvetlen üzenetben osztottak meg az X-en.

A link, amely a gyanú szerint rosszindulatú programot telepített, több pénztárcáját is veszélybe sodorta, köztük Ethereum és Solana címeket. A támadó állítólag egy, a BingX tőzsdéhez kötött tárcára utalta át a pénzt.

Nemrégiben az Animoca Brands társalapítója, Yat Siu X-fiókját a kétfaktoros hitelesítés (2FA) ellenére feltörték. A támadók egy „MOCA” nevű hamis token népszerűsítése miatt tettek így.

A Pump.fun-hoz kötődő adathalász-séma több mint 15 kriptofókuszú fiókot vett célba, és közel 500.000 dollárt lopott el.

A SlowMist blokkláncbiztonsági cég leleplezett egy adathalász kampányt, amely hamis Zoom-találkozó linkeket használt kriptovaluta ellopására.

A rendszer a Zoom felületét utánozta, ami sok áldozatot arra késztetett, hogy egy telepítőcsomagnak álcázott rosszindulatú programot töltsön le.

A kártevő ezután érzékeny adatokat, köztük kriptotárcaadatokat gyűjtött be, ami több mint 1 millió dolláros veszteséget okozott.

Az oroszul beszélő ügynökökhöz potenciálisan köthető hackerek a jelentések szerint az ellopott pénzeket olyan tőzsdéken mosták tisztára, mint a Binance és a Gate.io.

Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on

Olvastad már? Még ellenállób lett a Solana a külső fenyegetésekkel szemben

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Hullanak a fejek – Gensler után egy másik kriptoellenes tisztviselő is távozik posztjáról

Michael Barr, az amerikai jegybank felügyeletért felelős alelnöke bejelentette, hogy még Donald Trump megválasztott elnök Fehér Házba való visszatérése előtt távozik posztjáról. Távozása reakciókat váltott ki...

A Telegram 900 amerikai adatkérést teljesített tavaly

Kiderült, hogy a Telegram 2024-ben nem tétlenkedett a színfalak mögött, hanem összesen 900 alkalommal teljesített az Egyesült Államokból érkező felhasználói adatigényléseket. Ezek a kérések olyan...

Bitcoin – Véget ért a Wall Streettel való kapcsolat?

Úgy tűnik, a Bitcoin kezd elszakadni a Wall Street árnyékától, és ez a fejlemény igen lelkes reakciókat vált ki a befektetők körében. Az új adatok...

Robert Kiyosaki elárulta, miért zuhant be a kriptopiac

A kriptopiac összeomlása megrázta a befektetőket, több mint 712 millió dollár likvidálása tovább növelte a bizonytalanságot. Bár a Bitcoin nemrégiben átlépte a 100.000 dolláros határt,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.