Az Ether.fi decentralizált pénzügyi (DeFi) protokoll javaslatot tett arra, hogy a protokoll bevételeinek egy részét a natív ETHFI tokenek visszavásárlására fordítsa, majd ezeket a stakerek között ossza szét.
A közösségi irányítási fórumon megjelent poszt szerint a cél a tokenek értékének növelése és a felhasználói érdekeltségek összehangolása az Ether.fi ökoszisztémájának növekedésével.
A javaslat szerint a protokoll bevételeinek 5%-át fordítanák ETHFI tokenek visszavásárlására, amelyeket aztán a legalább egy hónapon át stakelt tokenek tulajdonosai között osztanának szét jutalomként.
Az Ether.fi csapata hangsúlyozta, hogy az 5%-os rész csupán „kiindulópontnak” tekinthető, a végső szót pedig a tokenbirtokosok szavazása mondja ki, amelyre a hét végéig sor kerül.
Mi az a liquid restaking?
Az Ether.fi egy útóréstékélési protokoll, amely a negyedik legnépszerűbb DeFi protokoll, közel 10 milliárd dolláros összértékű letéttel (TVL) a DefiLlama adatai szerint.
A restaking során olyan tokeneket használnak fel további biztosítékként, amelyek már eleve stake-elve vannak – azaz validátoroknak letétbe helyezve jutalom fejében –, ezzel még további protokollokat is biztonságossá tesznek.
A liquid restaking tokenek (LRT) kereskedhető követeléseket jelentenek az újra-stake-elt eszközökön. Az Ether.fi 2023-as indulása óta közel 60 millió dollár bevételt termelt díjakból és egyéb forrásokból.
A DeFi trendek növekedése
A DeFi-ben lekötött érték (TVL) egyre közelebb kerül a 2021-es csúcshoz, részben a restaking és az LRT protokollok népszerűsége miatt.
Az EigenLayer jelenleg a legnépszerűbb restaking protokoll, közel 18,5 milliárd dolláros TVL-lel, míg az Ether.fi olyan riválisokkal versenyez, mint a Renzo és a Kelp.
A Kairos Research decemberi jelentése szerint az öt vezető LRT protokoll együttes TVL-éje körülbelül 3,38 millió ETH-t tesz ki, amely nagyjából 12,5 milliárd dollárt ér.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Tokenhozam és várakozások
A DeFi protokollokra egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy bevételeik egy részét visszajuttassák a tokenbirtokosoknak.
Olyan projektek, mint az Ethena, a Sky (korábban Maker) és az Aave, már bevezettek hasonló értéknövelési mechanizmusokat.
Például november 15-én az Ethena, egy hozamot biztosító stablecoin kibocsátó, bejelentette, hogy a 200 millió dolláros protokoll bevételének egy részét a tokenbirtokosokkal osztja meg.
Az Ether.fi javaslata egy újabb lépés ebbe az irányba, amely a felhasználói érdekeltségek összehangolására és a tokenek hosszútávú értéknövelésére összpontosít.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Új csúcs a Bitcoin árfolyamában: Elérte a 107.000 dollárt – Tovább emelkedhet?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.