Michael Saylor, a MicroStrategy korábbi vezérigazgatója, ismét hangot adott annak a véleményének, hogy az Egyesült Államoknak létre kellene hoznia egy Bitcoin-stratégiai tartalékot, különösen miután egy kriptobarát elnökjelölt győzelme vált valószínűvé az amerikai választásokon.
Donald Trump, az Egyesült Államok megválasztott elnöke nemrég utalt arra, hogy tervezi egy ilyen tartalék létrehozását.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A nagy kérdés azonban az, hogy képes lesz-e megvalósítani? A politikai helyzet nem tűnik egyszerűnek. Íme, mit érdemes tudni.
Michael Saylor és Trump kriptobarát politikája
Egy friss interjúban Saylor elégedettségét fejezte ki Trump győzelmével kapcsolatban az amerikai elnökválasztáson.
Azt javasolta, hogy a következő kormányzat alakítson ki egy új, alacsony szabályozási szintű és innovációpárti keretrendszert a digitális szektor fejlesztése érdekében.
Emellett erőteljesen szorgalmazta a Bitcoin-tartalék létrehozását, amely szerinte kulcsfontosságú lépés lenne az ország számára.
A Bitcoin-stratégiai tartalék vitája
A stratégiai tartalék koncepciója erős kritikákat váltott ki, különösen a törvényhozók körében.
Kirsten Gillibrand szenátor az egyik leghevesebb ellenzőként lépett fel.
Kétségbe vonta a tartalék tervének legitimitását és célját, hangsúlyozva, hogy Trumpnak jelentős erőfeszítéseket kellene tennie annak érdekében, hogy meggyőzze a közvéleményt az amerikai gazdaságra gyakorolt előnyökről.
Saylor víziója: stratégiai Bitcoin-lépés
Gillibrand kritikáira reagálva Saylor úgy mutatta be a tartalék tervét, mint az Egyesült Államok pénzügyi dominanciájának megőrzését célzó stratégiát a globális piacon.
Hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok olyan versenytársakkal áll szemben, mint Oroszország és Kína, ezért javasolta, hogy az ország vásárolja meg a teljes Bitcoin-kínálat 20-25%-át.
Véleménye szerint, ha az USA eladná aranytartalékait, és azokat Bitcoinba fektetné, az gyengítené azokat a versenytársakat, akik elsősorban aranyra támaszkodnak, és több billió dollárral növelhetné az amerikai tőketartalék értékét.
A Bank of America Bitcoin-befektetései
Érdekes módon Steve Weiss, a Bank of America korábbi vezetője egy interjúban elárulta, hogy a bank aktívan vásárol Bitcoint.
Ez arra utal, hogy az intézményi befektetők körében egyre nő a Bitcoin iránti bizalom.
Összegezve
A Bitcoin szerepéről folytatott vita az amerikai gazdaságban egyre intenzívebbé válik, különösen olyan potenciális politikák, befektetések és tartaléktervek fényében, amelyek alapvetően átalakíthatják a kriptovaluta jövőjét.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Az Ethereum árfolyama mintha nem is tudna arról, hogy bikapiac van
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.