Az orosz jegybank jelentése kiemeli a valós eszközök tokenizálásában rejlő potenciális előnyöket, de hangsúlyozza az egyértelmű szabályozási keret szükségességét is.
Miközben a tokenizáció – egyéb előnyök mellett – növelheti a valós eszközök likviditását, a Bank of Russia legújabb jelentésében megjegyzi, hogy a tokenizáció jogi kerete Moszkvában még fejlesztés alatt áll, ami korlátozza a teljes potenciált.
A RWA-eszközökben rejlő lehetőség
Emellett a jelentés beszámol a tokenizálás adóvonzatai körüli bizonytalanságról, ami elriaszthatja a befektetőket és a kibocsátókat.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az orosz jegybank valós eszközök tokenizálásáról szóló jelentése a hagyományos eszközök értékének növelésére irányuló lehetőségek feltárásával egy időben jelent meg, miközben egyre több ország vizsgálja a hagyományos eszközök értékének növelésének lehetőségét.
A jegybank november 22-i jelentésében azonban hangsúlyozza, hogy jelenleg nincs általánosan elfogadott definíció vagy osztályozás a tokenizált való világbeli eszközökre (RWA).
Megjegyzi továbbá, hogy a tokenizálást alkalmazó országoknak még meg kell állapodniuk egy közös szabályozási megközelítésben.
A fejlett digitális piacokkal rendelkező országokban a központi bankok vagy egyedi szabályokat hoznak létre, vagy a meglévő szabályozást adaptálják.
Amikor azonban egy token fizikai eszköz tulajdonjogát jelenti, további infrastrukturális és szabályozási kiigazításokra lehet szükség – mondta a központi bank. Oroszország sajátos helyzetével kapcsolatban a bank megjegyezte:
„A digitális jogok kerete (beleértve a digitális pénzügyi eszközöket, a haszonelvű digitális jogokat, a hibrid digitális jogokat) a legmegfelelőbb a tokenek számára az orosz jogszabályokban. Ez már most lehetővé teszi a különböző tárgyi jogok digitalizálását.”
A bank azonban elismeri, hogy az egyes eszközökkel kapcsolatban még mindig vannak olyan kérdések, amelyek további vizsgálatot igényelnek.
Míg az orosz központi bank és néhány társa fenntartásait fejezte ki a valós eszközök tokenizálásával kapcsolatban, a támogatók szerint az előnyök meghaladják a kockázatokat.
Az orosz jegybank jelentésében felsorolja a tokenizálás legfontosabb lehetséges előnyeit, beleértve az eszközök törtrészes tulajdonjogát és a hagyományos eszközkezelés és kereskedés racionalizált folyamatait.
A jelentés megjegyzi, hogy Oroszország szabályozási homokozót hozott létre az innovatív pénzügyi technológiák, köztük a tokenizáció tesztelésére.
Továbbá a központi bank 2024. december 27-ig nyilvános észrevételeket kért a való világbeli eszközök tokenizációjával kapcsolatban.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Új elmélet: Satoshi Nakamoto talán mégsem tűnt el
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.