A közgazdász és talán a világ legismertebb Bitcoin-kritikusa, Peter Schiff újra beszállt a vitába, ezúttal azt állítva, hogy ha az Egyesült Államok Bitcoin-szuperhatalommá válik, az valójában gyengítené az országot.
Véleménye hatalmas vitát váltott ki a kriptoközösségben, amely az új technológiát a gazdaság megújításának kulcsaként látja.
Peter Schiff és a Bitcoin
Egy posztban az X platformon Schiff élesen bírálta Donald Trump megválasztott elnök kriptobarát nézeteit. Úgy véli, a kormány támogatása helytelen döntés.
„Amikor a kormány választ a győztesek és vesztesek között, általában a veszteseket választja.”
Schiff szerint Trump kriptovaluta melletti állásfoglalása arra készteti Wall Street-et, hogy tőkéjét olyan vállalkozásokba fektessék, amelyek szerinte értékpusztítók.
Figyelmeztetett, hogy az USA Bitcoin-szuperhatalommá válása inkább hátrányt, mint előnyt jelentene az országnak.
A kriptoközösség természetesen nem hagyta szó nélkül a kijelentéseket.
Eric Weiss vagyonkezelő így reagált:
„Azt hiszem, mind tudjuk, ki a vesztes.” Neil Jacobs pedig azt mondta: „Ez az egyik legbutább posztod.”
Trump kriptóval kapcsolatos elképzelései
Donald Trump már többször kifejezte, hogy az Egyesült Államokat a kriptoipar globális vezetőjévé akarja tenni.
Sőt, azt is támogatta, hogy a Bitcoin nemzeti tartalék eszközzé váljon. Nézetei összhangban vannak Cynthia Lummis amerikai szenátor álláspontjával, aki ismert Bitcoin-párti politikus.
Lummis benyújtotta a Bitcoin-törvényt is, amely a Bitcoint integrálná az ország pénzügyi rendszerébe, a javaslat támogatói között pedig olyan prominens személyek is vannak, mint Michael Saylor, a MicroStrategy elnöke.
Schiff azonban folyamatosan kritizálja mind a Bitcoint, mind Saylor stratégiáját, amely a MicroStrategy erőforrásait BTC felhalmozására használja.
Nemrég Ponzi-sémának nevezte ezt a megközelítést, és azt állította, hogy a MicroStrategy összeomolhat, ha valaha el kellene adnia Bitcoin-készletét.
Amikor Lummis azt javasolta, hogy az amerikai jegybank (Federal Reserve) adja el aranykészleteit, hogy Bitcoint vásároljon, Schiff ironikus tanácsot osztott meg:
„Ha az USA azt a hatalmas hibát követi el, hogy aranyat ad el Bitcoin vásárlására, érdemes aranyat venni, és ha van Bitcoinod, add el az amerikai kormánynak.”
Megosztottság
Ezek a heves viták jól mutatják, milyen mély a megosztottság a kriptovaluták szerepéről az Egyesült Államok gazdasági jövőjében.
Míg Schiff továbbra is szkeptikus, a kriptoközösség sok tagja optimista, és úgy véli, hogy egy Bitcoin-barát környezet elősegítheti az innovációt és a befektetéseket.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Telegram kriptotartalékai 1,3 milliárd dollárra nőttek 2024 első felében
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.