Egy 32 éves nőt tartóztattak le a kanadai hatóságok Kevin Mirshahi elrablása és meggyilkolása ügyében.
Kevin Mirshahi halála és az ügy részletei
A kanadai hatóságok megerősítették, hogy megtalálták Kevin Mirshahi, a júniusban elrabolt kriptovaluta-influenszer holttestét Montrealban.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A maradványokat október 30-án fedezték fel az Île-de-la-Visitation Parkban, a város Ahuntsic-Cartierville kerületében.
Az azonosítást boncolással végezték el, erősítette meg a Sûreté du Québec (SQ) rendőrsége.
Mirshahi június 21-én tűnt el, amikor három másik személlyel együtt elrabolták egy montreali lakásból.
Míg a többi túsz néhány órán belül kiszabadult, Mirshahi holléte ismeretlen maradt egészen mostanáig. Halálával Montreal éves gyilkossági statisztikája elérte a 32 esetet.
Mirshahi szerepe a kriptovilágban
Mirshahi ismert személyiség volt a kriptovaluta-közösségben, mint a Crypto Paradise Island nevű befektetési vállalkozás alapítója.
Neve azonban egy 2021-es pump-and-dump ügy kapcsán vált botrányossá, amelyben a Marsan (MRS) kriptovalutát reklámozta.
A token néhány nap alatt több mint 92%-ot veszített értékéből, több ezer befektetőt súlyos veszteségekkel hagyva hátra.
A quebeci pénzügyi hatóságok (AMF) vizsgálatot indítottak Mirshahi és cége ellen, amelynek során megtiltották neki, hogy brókerként vagy befektetési tanácsadóként tevékenykedjen, illetve bármilyen pénzügyi tranzakcióban részt vegyen.
Ennek ellenére Mirshahi állítólag továbbra is kriptobefektetéseket reklámozott egy „Amir” nevű Telegram-csoportban.
A bűnügy további fejleményei
Három hónappal a tragédia után a hatóságok letartóztatták Joanie Lepage-t, egy 32 éves nőt, akit Mirshahi elrablásával és meggyilkolásával hoznak összefüggésbe. A nyomozás szerint Lepage és társai a kriptovilág botrányos ügyleteihez köthetőek.
A kriptovilág árnyoldala
Mirshahi ügye rávilágít a kriptoszféra veszélyeire, különösen a célzott erőszakos cselekményekre, amelyek egyre gyakoribbá válnak.
Nemrégiben például Haichao Zhu, a Rooch Network társalapítója Bangkokban lett fegyveres rablás áldozata, míg más incidensek nagy kriptoeseményeken, például az Ethereum Community Conference-en történtek.
A Mirshahi-ügy tragikus emlékeztető arra, hogy a kriptovaluták világában a gyors meggazdagodás reménye mögött gyakran komoly kockázatok rejlenek.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Mely mémcoinok kerülhetnek fel a Binance-re legközelebb?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.