Kétszer is elhalasztották, de végre életbe lépett a Constantinople és St. Petersburg hardfork, ezzel négy különböző ethereum fejlesztési javaslatot (EIP-t) is aktiváltak.
Olvastad már? Már 50 coin és token a CoinCashnél – most 0,99% a váltási díj!
Február 28-án végre aktiválódott a két leginkább várt ethereumfejlesztés. A Constantinople és St. Petersburg hardfork a 7.280.000 blokk magasságában aktiválódott.
A két fejlesztés eredetileg külön jelent volna meg, de végül együtt adták ki őket.
Az Ethernodes.org szerint nem minden felhasználó kezdte el használni a fejlesztéseket. A Geth és Parity kliensek csupán 22.3 %-a kezdte el a Constantinoplet támogató verziót futtatni.
Ennek ellenére a jelentős kriptotőzsdék mind támogatják a fejlesztést, mivel jelentős javulásnak látják.
Elsőként a Binance, a Huobi és az OKEx jelentette be, hogy támogatni fogják a forkot. Már az első életbelépési próba előtt elkezdték figyelni az eseményeket.
Januárban a Coinbase és Kraken jelentette be utolsóként, hogy támogatják a forkot.
Az aktiválás felé vezető út
A Constantinople és St. Petersburg hardfork jelentős problémát old meg az Ethereum hálózatán, javítanak a hatékonyságán és módosítják a hálózat működési protokollját, az okosszerződések szabályait és a kliensek alkalmazásprogrami felületét.
A hardfork 3-ról 2 ethereumra csökkenti a blokkjutalmat. Ezen felül a felhasználók arra is számíthatnak, hogy műveletek tranzakciós díja is kedvezőbb lesz.
Eredetileg 2018 őszén indult volna a Constantinople, de számos bugot találtak, ezért 2019 januárra tolódott az indulás. Mivel az indulás előtt találtak egy jelentős kiskaput, végül februárra tolták a forkot.
A kiskapun keresztül a támadók képesek lettek volna megszerezni felhasználók vagyonát egy „újrabelépő támadással.”
Ezért döntött úgy a csapat, hogy megvárják, amíg az egész rendszer támogatja a fejlesztési javaslatot és hogy egyszerre aktiválódjon a Constantinople és St. Petersburg hardfork.
A késedelmek ellenére végre életbe léptek a forkok, ezzel négy különböző ethereum fejlesztési javaslat is aktiválódott, ezek közül az egyik érinti az okosszerződések megváltozhatatlanságát.
A bányászoknak és a nodeoknak érdemes észben tartaniuk, hogy a jelentős frissítés miatt új kliensre kell frissíteniük, ami automatikusan frissíti magát a megfelelő blokkmagasság elérésekor. Ezzel megelőzhető, hogy a korábbi verziók külön blokkláncra szakadjanak.
Taylor Monahan, a MyCrypto blokklánctárca vezérigazgatója a következőt mondta:
„Két héttel a fork előtt mindenki frissíti a szükséges szoftvereket, de az új funkciók ekkor még nem elérhetők. Amikor elérjük a szükséges blokkmagasságot mindenki számára elérhetőek lesznek a funkciók.
Így tudjuk megelőzni, hogy különböző láncok induljanak, ezt neveznénk úgy, hogy „megegyezési bug.”
Forrás: coinspeaker.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estéd!