Egy újabb kriptoplatformot vettek célba a hackerek. A jelentések szerint a támadók betörtek a Metawin kifizetési rendszerébe, és több mint 4 millió dollár értékű digitális vagyont loptak el.
A Metawin vezérigazgatója megerősítette a biztonsági rést, mivel a kaszinó azonnal leállította az összes fizetési kérelmet.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Egy kriptohasználó arról számolt be, hogy a hacker a HitBTC szolgáltatásba és a KuCoinba helyezett át pénzeszközöket. A felhasználó azt is megtudta, hogy körülbelül 115 kriptocím kapcsolódik a hacker okozta incidenshez.
A kaszinó legutóbbi, az incidensről szóló nyilatkozata után a pénzkiutalások újraindultak, a felhasználók 95%-a jelenleg is hozzáfér ehhez a szolgáltatáshoz.
Egy sor költséges kriptohack történt idén októberben
Az incidenst a Telegramon jelentette ZachXBT on-chain nyomozó, aki azt írta: „Úgy tűnik, hogy a Metawin kriptopénzkaszinótól 4M+ dollárt loptak el a mai nap folyamán ether és a SOL formájában.”
A Metawin ellen elkövetett hackertámadás a DeFi-szektort célzó, nagy nyilvánosságot kapott hackertámadások és online lopások legújabb példája.
Október az egyik legköltségesebb hónap a kriptovaluta biztonsági rések tekintetében. Ebben a hónapban 20 hackertámadás történt, amelyek összesen mintegy 88 millió dollárjába kerültek a kriptocégeknek.
Ezek a hackerincidensek aláhúzzák a kriptooldalak jelenlegi biztonsági gyengeségeit, különösen a DeFi területén.
Az iparági megfigyelések alapján a Radiant Capital volt a legrosszabbul érintett kriptocég idén októberben.
Október 17-én hackerek kihasználták a platform okosszerződéseinek gyenge pontjait, és sikeresen elloptak 53 millió dollárt.
A hackerek láncközi protokollokat használtak a digitális eszközök Ethereumra történő átviteléhez, ami megnehezítette az eszközök nyomon követését.
Ezután egy amerikai kormányzati pénztárcát támadtak meg 20 millió dollár értékben. Érdekes módon a „hacker” a pénz nagy részét visszaadta, de 700 ezer dollár még mindig hiányzik.
Egy másik érdekes hackertámadás célpontja az EigenLayer és a Tapioca Alapítvány volt. Október 4-én az EigenLayer 5,7 millió dollárt veszített egy lopás miatt, a The Tapioca Foundation pedig szintén 4,7 millió dollárt.
Egyre csak halmozódnak a veszteségek
A hackertámadás, valamint a DeFi biztonságának sérthetősége sokakat aggodalommal tölt el. Idén eddig a hackerek tevékenysége 1,7 milliárd dollárnyi veszteséget okozott.
Ez 179 incidenst foglal magában. Bár idén csak néhány betörés történt, a számok sokkal jelentősebbek, mint a tavalyiak.
Más szóval, a tét sokkal nagyobb a blokklánc-fejlesztők számára, mivel a díjak is egyre csak nőnek.
Elemzők szerint a harmadik negyedévben történt hackerincidensek mintegy 750 millió dollárba kerültek a cégeknek. Egy-egy hackelés átlagosan 5,93 millió dollárnyi digitális vagyont jelentett.
Ezek a hackelésből származó veszteségek növekvő kriptoproblémára utalnak, amellyel az iparágnak foglalkoznia kell.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Egyre többen keresnek rá a „bitcoin” keresőkifejezésre a Google Trends adatai szerint
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.