Egy amerikai kriptotőzsde bejelentette, hogy racionalizálja működését és változtatásokat hajt végre a szervezeti struktúrájában, mivel célja, hogy a világ legnagyobb kriptoplatformjává váljon.
A változások részeként a Kraken kriptotőzsde legalább 15 százalékkal csökkenti a dolgozóinak létszámát.
A Kraken közleményében kijelentette, hogy a vállalati átszervezés célja, hogy az innováció legyen a működésük sarokköve.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A kriptoplatform a termékfejlesztésre helyezi át a fókuszt, és azt tervezi, hogy a mérnöki, termék- és tervezőcsapatokban részt vevő személyeket „jobban elszámoltathatóvá teszi az eredményekért”.
A tőzsde szerint célja, hogy az adatok felhasználásával olyan döntéseket hozzon, amelyek az ügyfelei javát szolgálják.
A vállalat azt is tervezi, hogy magas termelékenységét összehangolja az ügyfelek igényeivel, amit a kriptovalutákkal foglalkozó cég jelentősnek tart a sikere szempontjából.
Továbbá a Kraken újraszervezi magát azáltal, hogy egy karcsúbb szervezetté alakul át az adminisztratív rétegek megszüntetésével és a technikai és termékközpontú csapatokba helyezi át a munkaerőt, ami hatékonyabbá teszi a kriptotőzsdét, miközben megőrzi innovatív minőségét.
A munkaerő leépítése
A Kraken egy blogbejegyzésben közölte, hogy a vállalat a 2600 alkalmazottjának 15%-ától válik meg.
A vállalat ezzel mintegy 400 dolgozót bocsát el. Ezek között két vezető beosztású személy, Gilles BianRosa operatív igazgató és Vishnu Patankar technológiai igazgató is megtalálható.
A vállalat nyilvánosságra hozta, hogy a szervezeti változások sosem könnyűek, mondván, hogy a kriptocég tudatosítja „mélyreható hatását az emberek életére”.
„Nagyra értékeljük azokat, akik segítettek nekünk idáig eljutni, és számos hozzájárulásukat, és támogatni fogjuk őket az átmenet során” – áll a vállalat közleményében.
Újabb vezérigazgatót neveznek ki
A Kraken nyilvánosságra hozta, hogy új vezetőt vonnának be, aki a jelenlegi vezérigazgató, Dave Ripley társ-vezérigazgatója lesz.
Ripley 2023-ban vette át a szerepet, miután a Kraken alapítója, Jesse Powell elhagyta a vállalatot az alkalmazottakkal való belső viták miatt.
A Kraken a cég blogjában üdvözölte Arjun Sethit mint új társ-vezérigazgatót, aki új látásmódot ad a kriptovállalatnak.
Sethi a Tribe Capital társalapítójaként és elnökeként is ismert, és korábban a Yahoo egyik vezetője volt.
Ripley elmondta, hogy ő és Sethi már évek óta szoros együttműködésben állnak, és bizalmát fejezte ki azzal kapcsolatban, amit Sethi tud nyújtani.
„Izgatottan várom, hogy együtt dolgozhassunk a Kraken növekedésének következő szakaszában” – tette hozzá.
Elbocsátások a Krakennél: bölcs lépés vagy sem?
A Kraken átszervezése egy kiszámított kockázat a változékony piacon, vagy egy okos, terjeszkedésre szánt lépés?
A létszámcsökkentés és az innovációra való összpontosítás segít a Krakennek a hatékonyság növelésében és a terjeszkedésben.
Ez a karcsúbb stratégia azonban akár visszafelé is elsülhet a kriptotérben, azonban akár előrébb is viheti a Krakent.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitcoin legutóbbi árkorrekciójának elemzése – Hogyan, miért, és mi következik?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.