Az Ethereum Foundation, amely az Ethereum blokklánc fejlesztéséért felelős, komoly kritikákat kapott az utóbbi időben, amiért inkább eladja az ETH készleteit, mint hogy azokat stakelné. Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója most tisztázta a helyzetet.
Az Ethereum fejlődésének támogatása
Vitalik Buterin egy közösségi bejegyzést tett közzé az Ethereum univerzális light client verifikációjának ütemtervéről.
Az egyik kommentelő arra kérte, hogy ne adjon el több ETH-t, utalva a közelmúltban felmerült hírekre, miszerint eladásokat hajtott végre.
Buterin gyorsan reagált, és kijelentette, hogy nem adott el ETH-t az elmúlt hónapban, sőt, növelte is a készleteit.
Egy másik közösségi tag azonban felvetette, miért döntött az Ethereum Foundation az ETH eladása mellett a staking helyett.
Buterin elmagyarázta, hogy számos oka van annak, hogy a Foundation időről időre eladja az ETH-tartalékait.
Ezek az eladások fedezik például a kutatók és fejlesztők bérét, akik hozzájárulnak az Ethereum előrehaladásához.
Buterin hozzátette, hogy az eladásokból származó bevételek támogatják többek között a privát szférát támogató zero-knowledge technológiát, a felhasználói biztonságot elősegítő fiók-absztrakciót, és az Ethereum globális népszerűsítését célzó eseményeket is.
Ezek az intézkedések biztosítják az Ethereum stabilitását és biztonságát, amely 2016 óta megszakítás nélkül működik.
A semlegesség megőrzése
A számadatokat nézve, a Foundation eddig 4,066 ETH-t adott el, amely értéke több, mint 11 millió dollár.
Ha azonban inkább stakelték volna a 271,000 ETH-t, évente körülbelül 20 millió dollárt kereshettek volna a jelenlegi 3,1%-os staking hozammal.
Buterin elmagyarázta, hogy a staking elkerülésének egyik fontos oka az, hogy így a Foundation nem kényszerülhet egy hivatalos döntés meghozatalára egy vitatott hard fork esetén.
Ez a lépés lehetővé teszi, hogy az Ethereum decentralizált szelleme megmaradjon, mivel más szervezetek stake-elhetnek a hálózat érdekében, így egyetlen szervezet sem gyakorolhat túlzott befolyást a blokkláncra.
Persze azt is tudjuk, hogy Buterin volt az, aki önhatalmúlag visszapörgette az Ethereum blokkláncát a DAO-hack után, és így létrehozta az Ethereum Classic hálózatot, sutba dobva a megváltoztathatatlanság eszméjét.
Pénz beszél
Röviden, a Foundation inkább közvetlenül finanszírozza a fejlesztéseket és az üzemeltetést, mint hogy staking révén nyereséget termeljen. Buterin úgy véli, hogy ez a megközelítés jobban illeszkedik az Ethereum hosszú távú céljaihoz.
Buterin így reményei szerint érthtően ismertette, miért dönt úgy az Ethereum Foundation, hogy eladja az ETH készleteit, hiszen ez a stratégia az Ethereum fejlesztését és a decentralizált rendszer fenntartását szolgálja.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Dogecoin 4700%-kal megugorhat 24 dollárra – Az elemzők elmagyarázzák a potenciális emelkedést
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.