Többre számítottak a befektetők a kínai hatóságok által bejelentett legutóbbi ösztönző intézkedésekből.
Elemzők próbálják megmagyarázni, hogy mi az oka annak, hogy Kína nem tesz mélyebb lépéseket gazdasága élénkítésére, és hogy ez hogyan érintheti az ázsiai óriás kereskedelmi partnereit.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A kínai kormány által a nemzetgazdaság élénkítése érdekében végrehajtott legutóbbi intézkedéssorozat miatt a befektetők többet várnak.
Bár ezeket az intézkedéseket kezdetben optimista fogadtatásban részesítették, ami a nemzeti tőzsdék két számjegyű ralijához vezetett, az új bejelentések hiánya elfojtotta ezt a lendületet, így a piacok várakozással teltek.
A hatalmas gazdasági apparátus méretéhez képest gyengének ítélt kínai intézkedéseket elemzik most a szakértők, és megpróbálják megmagyarázni, hogy a hatóságok miért nem vállaltak nagyobb beavatkozást.
Egyesek arról beszélnek, hogy ennek oka az óvatos megközelítés, amelynek célja, hogy elkerüljék a kínai gazdaság amúgy is magas adósságszintjének súlyosbodását.
Mások azonban azzal érvelnek, hogy a nagy mennyiségű valuta kibocsátása hatással lehet a kínai állam egyik céljára is: a jüan nemzetközivé tételére.
Ennek ellenére a Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság elnöke, Zheng Shanjie által bejelentett 200 milliárd jüan, amelyet infrastrukturális projektekre szánnak, sokaknak csalódást okozott, akik „nagy dobást” vártak a kínai hatóságoktól.
A kormányhoz közel álló kínai szakértők becslése szerint a szükséges ösztönző intézkedések összege megközelíti a 10 billió jüant, amelyet egy-két év alatt kell elosztani, és új államkötvények kibocsátásával kell finanszírozni.
Mások arról értekeznek, hogy az ilyen ösztönzők nem lennének elég széles körűek ahhoz, hogy a kínai gazdaságot felkarolják, mondván, hogy a visszaesés „példátlan”.
Li Xunlei közgazdász azt nyilatkozta:
„Ha minden évben 5 billió jüant bocsátanak ki állampapírokban, akkor egy évtized alatt 50 billió jüant bocsátanak ki ultra hosszú lejáratú állampapírokban. Nem lesz semmilyen következmény, csak pozitívumok lesznek.”
A Xunlei becslése szerint ez a kínai gazdaság tőkeáttételi szintjét 50%-ra növelné, ami még mindig alacsonyabb, mint az amerikai gazdaság 120%-os szintje.
Mindazonáltal még nem tudni, hogy a kínai kormány hajlandó-e kompromisszumot kötni egy ilyen nagy lépés megtételére.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-onOlvastad már? 20 altcoin kockázatnak van kitéve a 498 millió dolláros token feloldása előtt a héten
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.