Október eleje óta a bitcoin árfolyama fokozottan ingadozik. Ez idő alatt a BTC elérte a 66.500 dolláros csúcsot és az 58.800 dolláros mélypontot. Ez utóbbi egy olyan árszint, amelyet kevesebb mint 24 órával ezelőtt ért el.
Ez a 60 ezer dollár alá esés komoly hatással volt a BTC-tulajdonosokra, sok pozíciót erőszakkal likvidáltak. Valójában több mint 107 millió dollár került likvidálásra.
A volatilitás ilyen mértékű növekedése a jelenlegi piaci körülményekkel együtt kérdéseket vet fel a BTC jövőbeli pályájával kapcsolatban.
Ezért a népszerű kriptoelemzők, mint például a Rekt Capital arról írnak, hogy a BTC-nek 60.600 dollár felett kell maradnia a potenciális emelkedéshez.
Mit mond a piaci hangulat?
Elemzésében RektCapital azt állította, hogy a bitcoin a második egymást követő héten újra teszteli a 60.600 dolláros heti újrafelhalmozási tartományt mint támaszt.
Az elemzés szerint a BTC akkor fog emelkedést produkálni, ha e szint felett zár a heti grafikonokon.
Ezért a közeljövőben történő potenciális emelkedéshez a BTC-nek meg kell őriznie ezt a tartományt, ami további emelkedésre pozicionálja az árfolyamot.
Az elemző azonban azt is megjegyezte, hogy ha a kriptó itt elveszíti a támaszt, akkor egy újabb, csökkenő időszak következhet be.
Mit mondanak a grafikonok?
A cikk írásakor a BTC 60.573 dolláron kereskedett. Ez 0,58%-os csökkenést jelentett a napi grafikonokon, a heti grafikonokon pedig 1,01%-os eséssel bővült ez a csökkenő tendencia.
Ezért a legutóbbi árfolyammozgás alapján a RektCapital fent említett elemzése aggályos lehet, mivel potenciális lefelé irányuló előrejelzéseket tartalmaz.
Ezért fontos meghatározni, hogy más piaci fundamentumok mire utalnak.
Kezdetnek a Bitcoin nagy tulajdonosainak beáramlása az elmúlt napokban 560,95-ről 8,59 ezerre emelkedett.
A nagy tulajdonosok megugrása azt jelenti, hogy a befektetők megveszik a merülést és long pozíciókat vesznek fel.
Az ilyen piaci viselkedés annak is a jele, hogy a nagy tulajdonosok a közeljövőben áremelkedésre számítanak.
Emellett a Bitcoin alapáramlási aránya a 0,032-es mélypontról 0,077-re emelkedett, ami nagyobb vásárlási nyomást jelez.
Az ilyen viselkedés általában bullish piaci hangulathoz társul.
Végül, a tőzsdei bitcointartalék is tartós csökkenést regisztrált az elmúlt hónapban. Ez hosszú távú tartási stratégiára utal, mivel a befektetők rövid távon kisebb valószínűséggel adják el bitcoinjaikat.
Ez többnyire bullish jelzés, mivel csökkenti a kínálatot a tőzsdéken, ezáltal pedig a potenciális eladási nyomást is.
Egyszerűen fogalmazva, a közelmúltbeli csökkenő trend veszített lendületéből, és a BTC jó helyzetben lehet a további emelkedéshez.
Ha a pozitív piaci hangulat kitart, a BTC visszaszerezheti a 61.875 dolláros ellenállási szintet.
Ha nem sikerül megtartani ezt a szintet, akkor a Bitcoin 58.272 dollárig eshet vissza.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Justin Sun nyerte a liberlandi választásokat, új korszak ez a mikronáció számára
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.