Egy új, felhasználóbarát bányászplatform indult – csak egy baj van

-

Riccardo „Fluffypony” Spagni, egy korábbi Monero-fejlesztő, elindított egy új bányászplatformot Tari Universe néven.

Az alkalmazás célja, hogy mindenki számára elérhetővé tegye a bányászatot egy felhasználóbarát felület segítségével.

Spagni azonban jogi problémákkal néz szembe csalás és hamisítás vádjával. Annak ellenére, hogy az állítólagos bűncselekmények több mint egy évtizeddel ezelőtt történtek, a dél-afrikai hatóságok csak 2021-ben léptek fel.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Riccardo „Fluffypony” Spagni, a Monero nevű adatvédelmi blokklánc korábbi vezető fejlesztője új bányászati alkalmazást indított Tari Universe néven.

Az alkalmazás célja a kriptopénzbányászat „demokratizálása” egy ASIC-ellenálló hashing algoritmus használatával, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy hétköznapi számítógépekkel bányásszanak tokeneket.

A közelmúltban az alkalmazás elindítását követően Spagni kijelentette, miszerint célja, hogy a bányászat mindenki számára elérhetőbbé váljon.

„Olyan élményt akartunk teremteni, ahol a technológia háttérbe szorul. A Tari Universe a felhasználók felhatalmazásáról szól, anélkül, hogy túlterhelnénk őket” – mondta a korábbi Monero-fejlesztő.

Spagni hozzátette, hogy a leendő felhasználók javíthatják várólistás pozíciójukat, ha ellátogatnak a Tari Universe oldalára, és meghívják barátaikat, hogy csatlakozzanak.

Spagni annak ellenére népszerűsíti az első rétegű protokollt, hogy korábbi munkaadója, a Cape Cookies csalással és hamisítással vádolja.

Egy júniusi Mybroadband jelentés szerint Spagni 2009. október 1. és 2011. június 8. között mintegy 83.400 dollárt csalt ki a Cape Cookies-tól.

A dél-afrikai hatóságok azonban csak 2021 augusztusában léptek akcióba, amikor is az amerikai hatóságokat kérték fel a férfi elfogására.

Letartóztatása és a dél-afrikai hatóságoknak való átadása óta Spagni fenntartja ártatlanságát, sőt, még a letartóztatási parancs hatályon kívül helyezését is megpróbálta elérni.

A dél-afrikai Legfelsőbb Fellebbviteli Bíróság azonban elutasította ezt a kérelmet.

Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on

Olvastad már? 2024 az arany éve volt, de sikerült-e lenyomnia a bitcoint?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.