A német hatóságok nagyszabású razziát hajtottak végre 47 kriptotőzsdén, amelyek különböző bűncselekményekben vettek részt.
A Bundeskriminalamt, azaz a BKA, az ország bűnügyi nyomozóhivatala hivatalos közleményben számolt be az akcióról.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
BKA: 47 tőzsde lekapcsolva
A razziát a frankfurti ügyészség és a BKA vezette, célba véve azokat a platformokat, amelyek lehetővé tették a felhasználók számára az anonim váltást a hagyományos pénznemek és kriptovaluták között.
Ezeket a tőzsdéket azzal vádolják, hogy megsértették a pénzmosás elleni törvényeket azáltal, hogy nem tartották be a megfelelő ügyfél-azonosítási eljárásokat.
A hatóságok szerint ezek a platformok nagy mértékben segítettek elrejteni az illegális úton szerzett pénzek eredetét, így tulajdonképpen bűnözői kereskedési felületként működtek, kifejezetten pénzmosás céljából.
A BKA közleménye szerint az akció során jelentős mennyiségű felhasználói és tranzakciós adatot is sikerült begyűjteniük a tőzsdékről.
Több felhasználót ransomware csoportokkal, botnet üzemeltetőkkel és darknet-kereskedőkkel is összefüggésbe hoztak. Most mindezen adatok a rendőrség kezében vannak.
A kiberfenyegetés elleni harc nem csitu
Ez az akció része annak a német hatóságok által alkalmazott stratégiának, amely a kibertámadások elleni küzdelmet célozza meg, elsősorban az illegális tevékenységeket támogató infrastruktúrák megszüntetésével.
Az ilyen tőzsdék lekapcsolásával a hatóságok az illegális pénzek áramlását akarják megakadályozni. A módszer úgy tűnik, hatékony.
Németország az elmúlt időszakban több sikert is elkönyvelhetett a kiberbűnözés elleni harcban. 2023-ban a hatóságok lefoglalták a ChipMixer szerverparkját, amellyel mintegy 90 millió eurót sikerült visszaszerezniük.
A BKA emellett több illegális piactér, például a Kingdom Market lekapcsolásával is büszkélkedhet, továbbá sikeresen hatástalanítottak komoly rosszindulatú szoftvereket, mint a Qakbot és az Emotet.
Előremutató kriptoszabályozás a törvényes ipar támogatására
Németország már kialakított egy átfogó szabályozási keretet a kriptovalutákra vonatkozóan, amely szigorú pénzmosás elleni törvényeket foglal magában, kötelezővé téve a KYC eljárásokat a platformok számára.
Ez a rendszer állítólag azért lett kialakítva, hogy megakadályozza a pénzmosást és a terrorizmus finanszírozását.
Sok szakértő most úgy gondolja, hogy ezek az új akciók az illegális tőzsdék ellen nemcsak visszatartó erőként szolgálnak majd a kriptoiparban zajló bűncselekmények ellen, hanem valószínűleg más országokat is ösztönözhet majd arra, hogy szigorítsák a saját szabályozásukat.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Solana bemutatta a Seeker telefont, az új web3-as készülékét
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.