Említésre méltó, hogy három népszerű hacker csak az elmúlt három napban 17.800 Ether-t (kb. 42,7 millió dollár) mosott át a Tornado Cash-en keresztül, ahogy arról a Lookonchain beszámolt.
A Tornado Cash egy kriptopénz-mixelő szolgáltatás, amely lehetővé teszi a felhasználók számára a tranzakciók elfedését, így praktikus eszköz a kiberbűnözők számára, akik el akarják rejteni a pénzüket.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A befizetések lebontása
1. Penpie Xyz Exploiter (9600 ETH – 23 millió dollár):
Az elemzett időszakon belül a legnagyobb pénzkivonás a Penpiexyz exploiter részéről történt, amely 9600 ETH-t vitt el 23 millió dollár értékben.
Korábban a Penpiexyz, egy defi platformot támadták meg, és az elkövető kihasználta az okosszerződések gyengeségét.
A támadás nem csak a platformot érintette, hanem vitákat váltott ki a defi gyengeségeiről a modern világban.
A lopott eszközöket most a Tornado Cash alapokba helyezték át, így szinte lehetetlenné vált az ellopott pénzeszközök nyomon követése.
2. WazirX Exploiter (7200 ETH – 17.3 milló dollár):
A Tornado Cash másik hatalmas felhasználója az a hacker volt, aki részt vett a WazirX tőzsde kirablásában. A támadónak egy hét alatt 7200 ETH-t sikerült átutalnia, ami 17. 3 millió dollárnak felel meg a szolgáltatáson keresztül.
A hack felfedte a rendszereinek sebezhetőségeit, és a WazirX, India egyik legnagyobb kriptotőzsdéje megingott.
A Tornado Cash-en keresztül becsatornázott lopott pénzek ugyanis túl nagyok, ami megnehezíti a helyreállítási folyamatot.
3. Fenbushi Capital Exploiter (1000 ETH- 2.4 millió dollár)
A harmadik befizetést az a hacker tette, aki 42 millió dollárt vett el Bo Shen-től, a Fenbushi Capital tulajdonosától.
A tolvajnak a Tornado Cash-en keresztül sikerült átutalnia 1000 ETH-t, amelynek értéke akkoriban 2.4 millió dollár volt.
Az exploit Shen személyes tárcájára irányult, és a kriptoplatformokon belül a legnagyobb egyéni hackertámadások közé tartozott.
Emellett a Shen által tett erőfeszítések a pénzmozgás követésére is problémát jelentettek, mivel a hacker továbbra is a Tornado Cash-t használja az ellopott kriptopénz eltitkolására.
A Tornado Cash szerepe
Habár a Tornado Cash többször is célkeresztbe került, szankcionálták és betiltották a használata miatt, még mindig a hackerek egyik célplatformja.
Az egyik, hogy a platformon nem lehet megmondani, hogy az ellopott pénzek honnan származnak és hová tartanak.
A kriptobűncselekmények folyamatos növekedése miatt a szabályozók számára meglehetősen nehézzé válik a Tornado Cash, vagy bármely más, a DeFi-területen működő, jogellenes tevékenységekben részt vevő alkalmazás használatának megakadályozása.
A lopott pénzeszközöknek a Tornado Cash-be történő elárasztása bizonyítja, hogy a blokklánc-űrben intenzívebb biztonsági intézkedéseket kell alkalmazni a további nagyszabású lopások elkerülése érdekében, valamint az ellopott eszközök nyomon követésének megkönnyítése érdekében.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitget Protection Fund a piaci zavarok ellenére is 390 millió dolláron tartja a 2024. augusztusi kötelezettségvállalás feletti összeget
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.