Anatolij Akszakov, az Állami Duma Pénzügyi Piacok Bizottságának elnöke nemrégiben bejelentette, hogy a kormány és a Központi Bank még nem állapodott meg az állami kriptotőzsdék elindításáról.
Nincs orosz jogszabály, amely lehetővé tenné az állami kriptotőzsdék indítását
Akszakov egy interjúban fejezte ki kételyeit a pénzügyminiszter, Anton Sziluanov legutóbbi nyilatkozataival kapcsolatban, amelyek szerint a törvényhozók az őszi ülésszak során több kriptotőzsde jóváhagyását is fontolóra vehetik.
Akszakov rámutatott, hogy jelenleg nincs világos jogi keret az ilyen tőzsdék létrehozására és működtetésére, így az őszi indulás nagyon valószínűtlen.
Megemlítette azt is, hogy a Pénzügyminisztérium és a Központi Bank valóban aktívan tárgyalja a témát, de még nem jutottak konszenzusra.
A késlekedés főként annak köszönhető, hogy egy szilárd, működőképes jogi struktúrát kell kialakítani, amely védi a kriptopiac minden résztvevőjének az érdekeit.
Oroszországi szabályozási keret a kriptovaluták számára
A politikusok nyilatkozatai közötti különbség rávilágít az orosz kormányon belüli folyamatos küzdelemre a kriptopiac szabályozásával kapcsolatban.
Egységes jogi keret nélkül az állami tőzsdék elindítása továbbra is bizonytalan, de Akszakov elmondta, hogy a kormány szeretne általános szabályokat kialakítani, mégpedig a szabályozó hatóságokkal együttműködve.
Megerősítette, hogy tárgyalások folytak a kriptotőzsdei szolgáltatások bevezetéséről Oroszország két legnagyobb kereskedési platformján, a Szentpétervári Pénzpiacon és a Moszkvai Tőzsdén egyaránt.
Ezek azonban még csak tárgyalások voltak, mindkét tőzsde cáfolta, hogy bármilyen kriptós tevékenységbe kezdene a közeljövőben.
Kísérleti jogi keret a kriptoipari cégek számára
Akszakov megemlítette egy kvázi-állami tőzsde lehetőségét is, amelyben a Központi Bank és a Pénzügyminisztérium valamilyen formában részt vehetne.
Ez egy rugalmasabb szabályozási környezethez vezethet. Beszélt egy kriptotőzsde létrehozásának ötletéről is egy kísérleti jogi keretrendszeren belül.
Ez lehetővé tenné az orosz cégek számára, hogy kriptovalutát használjanak nemzetközi kereskedelemben, mégpedig a Központi Bank felügyelete alatt, amíg nem születik végleges törvény, amely az iparágat szabályozza.
Ez különösen előnyös lehet Oroszország Bitcoin-bányászai számára, mivel egy ellenőrzött környezetet biztosítana a bányászott coinjaik kereskedelméhez.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Binance SOL staking: Solana staking a BNSOL rugalmasságával párosulva
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.