Max Keiser, El Salvador elnökének tanácsadója, és a világ egyik legismertebb, egyben legellentmondásosabb Bitcoin-rajongója egy merész jóslattal állt elő az amerikai dollár jövőjét illetően.
Az amerikai adósságspirál
Keiser figyelmeztetése egy RadarHits Twitter-posztra reagált, amely szerint az Egyesült Államok nemzeti adóssága elérte a 35,27 billió dollárt.
Ez az államadósság azt jelenti, hogy minden egyes amerikai polgárra 104 568 dolláros teher jut.
Keiser arra figyelmeztetett, hogy az amerikai dollár akár hat hónapon belül összeomolhat ennek az egyre súlyosbodó adósságspirálnak köszönhetően.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A RadarHits bejegyzése arra utalt, hogy az adósság gyors növekedése nagyrészt az amerikai kormány pénzügyi döntéseinek eredménye, amelyek során milliárdokat nyomtattak különböző geopolitikai célok finanszírozására.
Ennek a terhét pedig az átlag amerikaiak viselik.
Kevesen értik az amerikai adósság összetett hatásait
Mindössze nyolc hónap alatt, január óta, az államadósság újabb egy billió dollárral növekedett, 34 billióról idulva.
Robert Kiyosaki, a „Gazdag papa, szegény papa” című könyv írója és egyben ismert befektető, pénzügyi szakértő szintén az amerikai adósság növekedését jelölte meg, mint azt a tényezőt, amely a Bitcoin árfolyamát akár már jövőre 100.000 dollárra emelheti.
A Telegram kriptó és a többi alt sem különbözik annyira
Körülbelül egy héttel ezelőtt a Telegram üzenetküldő alkalmazás és a TON kriptopénz milliárdos alapítóját, Pavel Durovot, Franciaországban letartóztatták.
Durov magángépe leszállása után került őrizetbe, a francia hatóságok azzal indokolták letartóztatását, hogy megtagadta a felhasználói adatok és a titkosított csevegések kulcsainak átadását.
Több vádat is emeltek ellene, többek között drogkereskedelem, csalás és pénzmosás elősegítése miatt.
Durov később öt millió euró óvadék megfizetése után szabadlábra került, de most hetente kétszer köteles jelentkezni a rendőrségen.
Letartóztatását követően a TON ára több mint 15%-kal esett, annak ellenére, hogy a csapat biztosította a közösséget arról, hogy a blokklánc továbbra is rendben működik. Azonban azóta már két kimaradás is történt a rendszerben.
Keiser Durov helyzetét felhasználva hangsúlyozta, hogy véleménye szerint a Bitcoin az egyetlen valóban biztonságos kriptopénz.
Kritizálta a többi kriptót, például a TON-t, shitcoinnak nevezve őket, és rámutatott, hogy ezek alapítói, ellentétben a Bitcoin létrehozójával, Satoshi Nakamotóval, nem maradtak névtelenek.
Keiser figyelmeztetett, hogy a több, mint 30 000 altcoin bármelyike hasonló sorsra juthat, mint a TON és alapítója.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Az Ethereum… bikapiacon? Ezért nem is olyan rossz, mint gondolnád
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Ezt a publikációt Vendégíró bocsátja rendelkezésre. A Kriptoworld nem támogat, és nem vállal felelősséget vagy kötelezettséget az ezen az oldalán található tartalmakért, pontosságért, minőségért, reklámokért, termékekért vagy egyéb anyagokért. Az olvasóknak saját kutatásokat kell végezniük, mielőtt bármilyen, a céggel kapcsolatos lépést megtennének. A Kriptoworld sem közvetlenül, sem közvetve nem felelős semmilyen kárért vagy veszteségért, amelyet a vendégbejegyzésben említett tartalmak, áruk vagy szolgáltatások használata vagy az azokra való hagyatkozás okoz vagy feltételezhetően okozhat!