2017 nagy kriptoárrobbanása során a fomó és a spekuláció voltak a legmeghatározóbb tényezők. A 2018-as évet leginkább az árzuhanás határozta meg, melyet nagyrészt a tapasztalatlan kereskedők eladásmániája okozott.
Olvastad már? Előkerült a 2018-ban ellopott 11,4 millió dollárnyi IOTA nagy része
A komoly játékosok mind a piacon maradtak, és aligha találhatnánk maguknak nagyobb szereplőt, mint a Nasdaq, amely jelenleg hét különböző kriptotőzsdével dolgozik együtt.
A volumen manipulációja továbbra is aggodalomra ad okot
A Nasdaq saját tulajdonában álló felügyelőprogram mindenki számára elérhető, aki kifizeti a drága szoftvert, a kriptotőzsdéknek azonban ez nem elég.
Az utóbbi hónapokban egyre több hír érkezett a piacon található kereskedési volumen és összpiaci érték manipulációjáról, emiatt egyre nagyobb szükség van a csalásmentes, tiszta számokra.
A Forbes szerint a Nasdaq-nál egy 20 főből álló csapat felel a kriptováltókkal való együttműködésekért. Ez azért szükséges, hogy a New York-i tőzsde megbizonyosodjon arról, hogy a váltók betartják a szigorú előírásokat. Eddig csak hét kriptotőzsde ment át a vizsgálatokon, amelyből kettőt hoztak nyilvánosságra – ez a Gemini és az SBI Virtual Currency voltak.
Ahogy sorra jelennek meg az újabbnál újabb tőzsdék, a Nasdaq technológiája iránt is egyre nő az igény.
Ha hitelesnek akarnak tűnni a piacon, akkor megbízható, hiteles adatokat kell közölniük, amelyhez a Nasdaq kínálja a lehető legmegbízhatóbb megoldást. Tony Sio, a Nasdaq szabályozási és felügyelőprogram-csapatának vezetője megosztott pár újdonságot arról, mi alapján választja ki a cég az új tőzsdéket
A kiválasztási folyamat három dolgot vizsgál: üzleti modell, ügyfél-azonosítás és a pénzmosás elleni védelem, valamint a tőzsde ellenőrzése. Az első pont azt vizsgálja, milyen tokenek érhetők el a tőzsdén. A Nasdaq aggódik amiatt, hogy kik és mire használják a tőzsdén található kriptopénzeket.
Az ügyfél-azonosítás/pénzmosás elleni védelem a tőzsdék szervezeti felépítését és a tulajdonosok tapasztalati és pénzügyi hátterét vizsgálja. A Nasdaq saját maga végzi az ügyfél-azonosítást, és csak a személyazonosságukat igazoló felekkel hajlandóak együttműködni.
A harmadik feltétel kötelezi a tőzsdéket, hogy tegyék nyilvánossá, milyen szempontok alapján listázzák az új kriptopénzeket. Számos tőzsde váratlanul tesz elérhetővé új kriptopénzeket, de a Coinbase már korábban is nyilvánossá tette a folyamatot.
A Nasdaq SMARTS felügyelőprogramja mindenképpen nagy segítség lesz bármilyen kriptotőzsde számára az egyre növekvő piacon.
A cég ezen felül sok pénzt fektetett pár kriptostartupba és hisz a kriptopénzek vagyonformaként való kezelésében.
„Úgy tekintünk a kriptopénzekre, mint egy új, fejlődésben lévő vagyonformára. Azzal próbálunk segíteni rajta, hogy elérhetővé tesszük számára a technológiáinkat. Ez lehet például a felügyelőprogramunk, vagy egyéb szoftverek. Ügyfeleinken azért próbálunk segíteni, hogy növelhessék saját piacaikat” – tette hozzá Sio
Az ilyen nagy cégek érdeklődése és beszállása mutatja meg igazán, hogy nagy jövő elé néz a még gyerekcipőben járó iparág.
Forrás: bitcoinschannel.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!