Egy biztonsági rés következtében hackerek augusztus 21-én átvették az irányítást a McDonald’s hivatalos Instagram-fiókja felett, és egy csaló mémcoint reklámoztak a cég jól ismert kabalája, Grimace nevében.
Az eset során több, mint 700.000 dollárnyi SOL-t loptak.
I’m lovin’ it!
A hackerek megszerezték a McDonald’s Instagram-fiókját, amelynek 5,1 millió követője van, valószínűleg pontosan azért, hogy reklámozzanak egy hamis kriptovalutát, amit Grimace néven ismerhetünk.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A csalók azt állították, hogy a token a McDonald’s egyik kísérlete a Solana hálózaton, így tévesen elhitették a követőkkel, hogy ez egy valós projekt.
A közösségi médiában megosztott képernyőképeken látható, hogy a hackerek a Solana memecoin-platform, a pump.fun segítségével szerezték meg a Grimace token teljes készletének 75%-át.
Ezután ezeket a tokeneket nagyjából 100 különböző tárcára osztották szét.
A McDonald’s Instagram-fiókján közzétett bejegyzések hatására a Grimace token piaci kapitalizációja néhány ezer dollárról 25 millió dollárra emelkedett mindössze 30 perc alatt.
Bennfentes kereskedés?
Az izgalom nem tartott sokáig. Kevesebb, mint 40 percen belül a token kapitalizációja 650.000 dollárra zuhant, mivel a hackerek gyorsan eladták a birtokukban lévő tokeneket, ami a piac összeomlását okozta.
A Bubblemaps nevű blokklánc-elemző cég később úgy nyilatkozott, hogy a csalók a becslések szerint 700.000 dollárt szereztek Solana formájában.
Ezután a hackerek átírták a McDonald’s Instagram-oldalát is, hogy dicsekedjenek a zsákmányukkal, az új bemutatkozójukkal ünnepelve a lopást.
„Bocsi tesó, most lettél lehúzva az India_X_Kr3w által, köszönjük a 700 000 dollárt Solana formájában.”
PR incidens
Azóta eltávolították a bejegyzéseket és a bemutatkozást is, a McDonald’s pedig visszaállította Instagram-fiókját a normál állapotba.
A New York Post-nak adott nyilatkozatában a cég elismerte a támadást, amit egy elszigetelt incidensként írtak le, amely augusztus 21-én kompromittálta a közösségi média fiókjaikat.
A vállalat biztosította követőit, hogy a problémát azóta már megoldották.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitcoin ára a 3-szoros rallyra készül, ha ez a történelmi minta megismétlődik
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.