A venezuelai kormány blokkolta a hozzáférést a Binance kriptotőzsdéhez, az X közösségi médiaplatformhoz és más online szolgáltatásokhoz a vitatott elnökválasztási eredmények miatti zavargások közepette.
Augusztus 9-én a VE sin Filtro helyi cenzúraellenes szervezet azt posztolta az X-en, hogy „DNS-blokkolást észlelt a Binance kriptopénz tőzsdén, ami befolyásolja a weboldal és a mobilalkalmazás normál működését”.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
„A Binance oldalai a különböző […] venezuelai vállalatok számos weboldalához hasonlóan, beleértve a közösségi hálózatokat is, hozzáférési korlátozásokkal szembesültek” – tette közzé a tőzsde Latin-Amerikára összpontosító X fiókja augusztus 10-én.
A Binance biztosította, hogy a felhasználók pénzeszközei biztonságban vannak, és hozzátette, hogy „szorosan figyelemmel kíséri a helyzetet, hogy a lehető legjobb és leggyorsabb módon kezelje azt”.
A Binance peer-to-peer (P2P) szolgáltatása, ahol a felhasználók közvetlenül cserélhetnek egymással készpénzt kriptókra, rendkívül népszerű Venezuelában, mivel a helyiek igyekeznek kivásárolni magukat a magasan felfújt bolívarból.
A VE sin Filtro azt ajánlotta a venezuelaiak, hogy használjanak VPN-t a tiltás megkerülésére.
¿Cómo puedo evitar este bloqueo?
Revisa nuestras recomendaciones en este hilohttps://t.co/OaCE1UpazW¿Qué es un bloqueo DNS?
Nuestros celulares y computadoras necesitan conocer la dirección IP de un servidor en internet para poder comunicarse con él, no sólo el nombre…— VE sin Filtro (@vesinfiltro) August 10, 2024
A Binance augusztus 9-i blokkolása egy nappal azután történt, hogy Nicolas Maduro venezuelai elnök egy televíziós beszédben közölte, hogy utasította a Conatel távközlési szabályozó hatóságot, hogy tíz napra tiltsa be az X-hez való hozzáférést az országban – jelentette a Reuters.
Maduro és az X-tulajdonos Elon Musk nemrégiben nyilvánosan összevesztek. Mindketten felajánlották – és elfogadták – a kihívást, hogy küzdjenek meg egymással.
A Signal titkosított üzenetküldő alkalmazást, szintén blokkolták ezen a napon, a NetBlocks internetfigyelő projekt szerint. Hozzátette, hogy az alkalmazás „továbbra is működőképes marad a „cenzúra megkerülése” beállítás engedélyezésével”.
Venezuelában széles körű tüntetések zajlottak a július 28-i elnökválasztás után, amelyen Maduro és riválisa, Edmundo González egyaránt győzelmet aratott.
Az ország kormány által ellenőrzött választási hatóság a szavazatok alig több mint 51%-ával Madurót nevezte meg győztesnek, anélkül, hogy részletes szavazatszámlálást tett volna közzé. González azt állította, hogy a pártja által összegyűjtött szavazógép-nyomtatványok bizonyítják, hogy a szavazatok közel 70%-ával ő győzött.
Az Egyesült Államok, az Európai Unió, az Egyesült Királyság és több dél-amerikai ország nem ismerte el Maduro igényét az elnöki tisztségre, és sokan részletes szavazatszámlálást kértek.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Afrika is fel akar zárkózni az AI-innovációban
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.