Júliusban a BlackRock USD Institutional Digital Liquidity Fund, közismert nevén BUIDL, rekordösszegű, 2,12 millió dollár osztalékot osztott ki befektetőinek, ami 16%-os növekedést jelent júniushoz képest.
A márciusban indított alap összesen már több, mint 7 millió dollár osztalékot fizetett ki indulása óta.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Tokenizált hozam
Az Ethereum blokkláncon működő alap lehetőséget kínál a befektetőknek, hogy digitális, tokenizált változatokat tartsanak amerikai kincstárjegyekből, és hasonló készpénz-helyettesítő értékpapírokból.
Az olyan versenytársak jelenléte, mint a Franklin Templeton FOBXX alapja, egyértelműen mutatják, hogy a tokenizált pénzpiaci alapok iránti érdeklődés az intézményi befektetők körében erős és növekvő.
A Deloitte szakértői szerint ezek az alapok jobb likviditást, hozzáférhetőséget és nagyobb hatékonyságot kínálnak a hagyományos lehetőségekhez képest.
Számos DeFi protokoll is használja a BUIDL-t a saját derivatív termékeikhez, tovább növelve az alap népszerűségét.
Növekedési stratégia
A tokenizált amerikai kincstárjegyek piaca jelentős növekedést mutatott idén, összértékük 2024-ben 726 millió dollárról majdnem 1,9 milliárd dollárra nőtt.
Mind a BUIDL, mind a FOBXX jelentős szereplőnek számítanak ezen a területen, mára már mindkettő piaci kapitalizációja meghaladja az 500 millió dollárt.
A DAO-k és DeFi projektek stabil, kockázatmentes hozamokat keresnek, és ezek a tokenizált alapok a legjobb választást jelenthetik számukra, nem csoda hát, hogy az elemzők szerint a növekedés továbbra is folytatódni fog ebben a szektorban, és várhatóan az év végére eléri a 3 milliárd dollárt.
A McKinsey előrejelzései szerint a tokenizált pénzügyi eszközök piaca 2030-ra pedig elérheti a 2 billió dollárt.
A BlackRock a tokenizált alapokra fókuszál, nem a kripto ETF-ekre
Bár a BlackRock nagy sikert aratott Bitcoin és Ethereum ETF-jeivel, továbbra is a tokenizált pénzpiaci alapokra összpontosítja a figyelmét.
Samara Cohen, a cég befektetési igazgatója nemrégiben kijelentette, hogy a vállalat nem tervezi további kriptovalutákra specializált alapok létrehozását.
A növekvő tokenizált eszközpiac még mindig egyfajta szabályozási szürke zónában működik, ami kockázatokat és jogi kihívásokat jelenthet a befektetők számára. Ezenkívül teljesítményük a mögöttes valuta teljesítményétől függ.
Bár a tokenizált kincstárjegyek viszonylag biztonságosnak tekinthetők, értéküket befolyásolhatják a kamatlábak változásai.
Olvastad már? A Ripple kulcsfontosságú bejelentést tett közzé
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.