2024-ben a kriptovaluta-ágazat mindeddig jelentős híreket tett a címlapokra.
Tulajdonképpen döntő szerepet játszott a közelgő elnökválasztáson, és befolyásolja az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdebizottság (SEC) digitális eszközökhöz való hozzáállását is.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Vajon Gensler pozíciója forog kockán?
A kriptók elterjedése és a SEC jelenlegi elnöke, Gary Gensler kripto-ellenes álláspontja közepette French Hill képviselő, aki a képviselőház pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó bizottságának elnöki posztjáért verseng, nemrég megosztotta gondolatait a SEC jövőbeli vezetéséről.
Hill az Unchained podcast legutóbbi kiadásában nyilatkozott,
„Én mindig is Hester Peirce-t javasolnám az elnöki posztra”.
Hill itt Hester Maria Peirce-re, egy amerikai jogászra utal, aki jelenleg a SEC biztosaként dolgozik.
Hill kifejtette, hogy Gensler képzettsége ellenére az innovációval, a tőkeképzéssel és a digitális eszközökkel kapcsolatos megközelítése csalódást okozott a kriptoközösség számára.
Hill különösen azért bírálta Genslert, mert késleltette a Bitcoin (BTC) és az Ethereum (ETH) tőzsdén kereskedett termékek (ETP-k) jóváhagyását, ami miatt szövetségi bírósági beavatkozásra volt szükség. Annak idején a bíróságok ezt a folyamatot a következőképpen bélyegezték meg,
„önkényes és szeszélyes!”
Hogy miért értékeli Hill képviselő a FIT21 törvényjavaslatot?
A beszélgetés során Hill képviselő továbbá kitért a kriptopénzekkel kapcsolatos törvényhozás előrehaladására és kihívásaira az Egyesült Államokban.
A képviselőházban kétpárti támogatással elfogadott átfogó FIT21 törvényjavaslatot méltatva a jogalkotó azt állította, hogy az a stablecoinokkal és a digitális eszközökkel kapcsolatos szabályozási kérdésekkel foglalkozik.
Hozzátette,
„Kevesebb mint egy év alatt ilyen mértékű előrelépést értünk el”.
A szenátus erőfeszítéseit is elismerte, beleértve Boozman, Lummis és Gillibrand szenátorokat. Hill azonban bírálta a szenátus bankbizottságának lassú előrehaladását.
Ezenkívül hangsúlyozta, hogy világosabb szabályozásra és kétpárti együttműködésre van szükség, és sürgette a szenátust,
„használjuk ki a kongresszusban hátralévő néhány napot, hogy segítsünk a jogszabály előremozdításában”.
Vajon miért van értelme a CFTC-felügyeletnek a spot kriptotőzsdék esetében?
Végezetül a dolgok átláthatóbbá tétele érdekében azt is javasolta, hogy a spot kriptopénz tőzsdék felügyeletét esetleg az árutőzsdei határidős kereskedési bizottság (CFTC) hatáskörébe vonják.
Ez az ötlet a kriptoipar számos szegletében ellentmondásos volt. Hill szerint azonban hosszas viták és meghallgatások után a CFTC a megfelelő hatóság erre a felügyeletre. Különösen, mivel a BTC és az ETH széles körben árucikknek számít.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Csökken a Bitcoin-tárcák száma, de ez egyáltalán nem baj
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.