Vitalik Buterin, az Ethereum alapítója óvatosságra intette a kriptoközösséget azzal kapcsolatban, hogy politikai hovatartozásukat kizárólag a kriptovalutákhoz való hozzáállás alapján válasszák meg.
Buterin úgy fogalmazott, hogy az ilyen döntések meghozatala jelentős kockázatot hordoz, mivel ellentmondhat azoknak az alapvető értékeknek, amelyek eredetileg vonzóvá tették a kriptopénzeket az emberek számára.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A hatalom mindig több hatalmat akar
Buterin egy cikkben részletesebben is kifejtette véleményét, és elismerte, hogy bár sok szabályozás, mint például az EU-ban nemrégiben életbe lépett MiCA, vagy az Egyesült Királyság stablecoinokkal kapcsolatos erőfeszítései ésszerűek lehetnek, aggályok merülnek fel a szélsőséges intézkedésekkel kapcsolatban.
Ilyenek például az összes kriptovaluta értékpapírként való kezelése vagy az önállóan tárolt tárcák betiltása.
„Ezeket a félelmeket követően egyre nagyobb nyomás nehezedik a kriptoközösségre, hogy politikailag aktívabbá váljon, és politikai pártokat és jelölteket támogasson szinte kizárólag az alapján, hogy mennyire hajlandóak engedékenyek és barátságosak lenni a kriptó iránt.”
A szabadság nem csak a pénzügyekre vonatkozik
Buterin kiemelte a cypherpunk elveket, amelyek a szabad és nyitott technológia mellett állnak, hogy növeljék az egyéni szabadságot.
A kriptó pedig nem csupán pénzügyi tranzakciókat kellene, hogy magában foglaljon, hanem a kommunikáció, a digitális identitás és a gondolkodás szabadságát is.
Buterin hangsúlyozta, hogy a mozgalom gyökerei az egyéni szabadság védelmében és kiterjesztésében rejlenek, nem csupán a pénzügyi szabadságban.
Buterin óva intett attól, hogy politikusokat csak kriptovalutához való hozzáállásuk alapján támogassanak, és arra kérte a közösséget, hogy fontolják meg, hogy az emberek viselkedése változhat.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Változó széljárás
„Aki most kriptobarát, az nem biztos, hogy öt év múlva is az lesz. Ha látsz egy politikust, aki kriptobarát, nézd meg, milyen volt a kriptóval kapcsolatos álláspontja öt évvel ezelőtt. Hasonlóképpen nézd meg a kapcsolódó témákban, mint például a titkosított üzenetküldés, milyen volt az álláspontja öt évvel ezelőtt.”
Buterin szerint egy másik fontos következtetés az, hogy ha egy politikus ma kriptobarát, de az a típus, aki maga is nagyon hataloméhes, vagy hajlandó hízelegni valakinek, aki az, akkor tíz év múlva teljesen máshogyan nézhet majd ki a kriptóhoz való hozzáállása.
Ha ők, vagy az a személy, akinek dolgoznak, ténylegesen megszilárdítják hatalmukat, akkor Buterin szerint szinte biztosan változás lesz.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Kötelező altcoinok a következő bikafutás előtt! SIESS
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.