A Bitget, a világ vezető kriptovaluta tőzsdéje és Web3 vállalata részletes report tett közzé, amely a deepfake technológiák kriptovaluta iparágra gyakorolt hatását mutatja be.
A dokumentumból kiderül, hogy a deepfake-ek bűnügyi célú felhasználása ugrásszerűen megnőtt, ami 2022 eleje óta összesen több mint 79,1 milliárd dolláros veszteséget okozott.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A tanulmány a kriptopénzekkel kapcsolatos deepfake-ekkel kapcsolatos csalásokkal foglalkozik az áldozatok veszteségeinek abszolút számainak elemzésével, beleértve a 2022-es és 2023-as adatokat, valamint a 2024-ig tartó előrejelzéseket.
A Bitget Anti-Scam Month kampányának jelentéseit és a szakemberek inputjait felhasználva kiemelte a csalárd marketinget, az influencerek beszédeit és az ál-oktató videókat.
A közösségi média említései, valamint a bűnüldöző és tényellenőrző szolgálatok adatai biztosították a pontosságot, az adatokat pedig szisztematikusan rendszerezték a felhasználói adatvédelem megőrzése érdekében.
A Bitget Research Deepfake jelentése rávilágít a rosszindulatú deepfake-ek használatának fokozatos kifinomultságára a kriptoszektorban, amely 2024-ben 245%-kal ugrott meg globálisan a tavalyi évhez képest.
A különböző kormányzati erőfeszítések ellenére a deepfakes használatából eredő negyedéves veszteségek 2025-re mintegy 10 milliárd dollárra rúghatnak.
A 2024-es év végére várhatóan 25,13 milliárd dollárral zárul az ilyen bűncselekményeknek tulajdonított összeg.
„A deepfakes erőszakosan terjeszkedik a kriptoszektorban, és megfelelő oktatás és tudatosság nélkül nem sokat tehetünk ellenük. A felhasználók ébersége és azon képességük, hogy megkülönböztessék a csalásokat és a csalást a valódi ajánlatoktól, még mindig a leghatékonyabb védelmi vonal az ilyen bűncselekmények ellen, amíg nem lesz átfogó jogi és kiberbiztonsági keretrendszer globális szinten” – kommentálja a jelentésben felvázolt számokat Gracy Chen, a Bitget vezérigazgatója.
„Ezért indítja el a Bitget júniusban a csalás elleni hónap kampányát. A Slowmisttal és más együttműködőkkel együttműködve egy sor oktatócikket és plakátot fogunk kiadni, Twitter Spaces-t fogunk üzemeltetni biztonsági tippekkel, és kültéri biztonsági figyelmeztető hirdetőtáblákat fogunk elhelyezni, hogy minél több felhasználónak segítsünk a kriptók biztonságos navigálásában.”
A bűnözők által alkalmazott technikák mélyreható elemzése azt mutatja, hogy az általuk preferált módszerek a social engineering és a botok.
A csalók aktívan alkalmazzák a mesterséges intelligencia új fejlesztéseit is, beleértve a viselkedési mintafelismerő technológiákat, a hangpótlást, valamint a gépi tanulást és az arcpótló algoritmusokat.
Az ilyen fejlesztések lehetővé teszik a bűnözők számára, hogy csalási célokra felhasználják a személyazonosság-lopást és a megszemélyesítést, valamint hogy átverési terveket hajtsanak végre a kriptográfiában.
A kriptopénzekkel kapcsolatos csalási veszteségek 2022 eleje óta elérik a 79,1 milliárd dollárt.
A social engineering és a bot csalások a deepfake bűncselekmények 14,21%-át tették ki 2024 első negyedévében, a veszteségek 2,03 milliárd dollárt tettek ki.
Hatékony intézkedések nélkül a kripto deepfake bűncselekmények exponenciális növekedése 2026 elejére 70%-kal megugorhat, áll a jelentésben.
A jelentésben szereplő adatok elemzése azt jelzi, hogy 2026 elejére a kriptoszektorban a deepfake-hez kapcsolódó bűncselekmények 70%-kal megugorhatnak.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
A rosszindulatú deepfake tevékenységek növekedésének elsődleges mozgatórugói a piaci volatilitás, a deepfake technológia és a social engineering taktikák fejlődése, valamint az ellenőrizetlen információk által táplált fokozott befektetői kockázatvállalás.
A jelentés szerint a legelterjedtebb deepfake-típusok között a kriptoterületen a személyazonosság-lopás, a bot-hálózatok számára létrehozott deepfake hamis azonosítók, a piaci manipulációs rendszerek, a befektetési csalások és mások szerepelnek.
Az álhír-bűncselekmények legnagyobb veszteséget okozó alcsoportja a csalásokat, az illegális pénzgyűjtést, a látszatbíráskodást, a social engineering támadásokat, a dezinformációt és a hamis bejelentéseket foglalja magában.
A szabályozási keretek kiigazítása és az iparági szereplők technológiai képességeinek javítása fontos a deepfake-használat terjedésének megfékezéséhez a kriptoterületen.
A piaci szereplők és a kormányok közötti globális szintű együttműködés elengedhetetlen ahhoz, hogy elkerülhető legyen az ilyen bűncselekmények regionális dominanciájának eltolódása.
A Bitget a felhasználóknak a deepfake-ekkel és más, a felhasználóknak kárt okozó adathalász támadásokkal kapcsolatos tudatosság terjesztésével segít.
Az olyan együttműködéssel, mint a SumSub, a Bitget célja, hogy világszerte 25 millió felhasználóját biztonságban tartsa azáltal, hogy a személyazonosság-ellenőrzés, az arcbiometria, a nem-dokumentum-ellenőrzés és az adatbázis-érvényesítés segítségével több mint 99%-os pontossággal azonosítja és megakadályozza a deepfake átveréseket.
A Bitgetről
A 2018-ban alapított Bitget a világ vezető kriptopénzváltója és Web3 vállalata.
A több mint 25 millió felhasználót kiszolgáló, több mint 100 országban és régióban működő Bitget tőzsde elkötelezett amellett, hogy úttörő másolási kereskedési funkciójával és egyéb kereskedési megoldásaival segítse a felhasználókat az okosabb kereskedésben.
A korábban BitKeep néven ismert Bitget Wallet egy világszínvonalú, többláncú kriptotárca, amely átfogó Web3 megoldások és funkciók sorát kínálja, beleértve a tárca funkciót, a csereügyletet, az NFT Marketplace-t, a DApp böngészőt és még sok mást.
A Bitget hiteles partnerekkel, köztük a legendás argentin labdarúgó Lionel Messivel és a török nemzeti sportolókkal, Buse Tosun Çavuşoğlu (birkózó világbajnok), Samet Gümüş (ökölvívó aranyérmes) és İlkin Aydın (röplabda válogatott) együttműködésével inspirálja az egyéneket a kripto használatára.
További információért látogasson el a következő weboldalra: Website | Twitter | Telegram| LinkedIn | Discord | Bitget Wallet
Olvastad már? Fontos hírek: A Web3 hatásai Hong Kongban, a MTAUR felforgatja a kriptopiacot?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.