Az EKB közzétette az első jelentését a digitális euró előkészítési szakaszáról, amelyben részletezték a főbb jellemzőket és a folyamatban lévő fejlesztéseket.
A jelentésben külön kihangsúlyozták a magas szintű adatvédelmi szabványokat mind az online, mind az offline fizetések esetében.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Olyan lesz, mint a készpénz. Állítólag.
A jelentés részletesen ismerteti a kulcsfontosságú jellemzők fejlesztését, beleértve a magas adatvédelmi szabványokat mind az online, mind az offline fizetések esetében, azzal a céllal, hogy a felhasználók számára a fizikai boltokban és az egyének közötti közvetlen fizetések során olyan adatvédelmet biztosítson, mint amilyent a készpénztől már megszokhattak.
„Offline fizetések esetén a személyes tranzakciós részletek csak a vásárló és az eladó számára lennének ismertek, és nem osztanák meg sem a fizetési szolgáltatókkal, sem az eurorendszerrel, sem más szolgáltatások biztosítóival.”
Majd a politikusok megmondják, hogy mit lehet, meg mit nem
Az EKB emellett dolgozik egy módszertanon a digitális euró birtoklási limitjeinek meghatározására, amellett, hogy a digitális euró nem is kamatozna, még annyit sem, amennyi az aktuális infláció.
Ugyanis nem az állampolgárok döntenék el, hogy mennyi pénzük lehet, hanem a tervek szerint ezt majd a politikusok fogják megmondani, hogy mennyi van engedélyezve a nép számára.
Természetesen mindezt azért, hogy a pénzügyi stabilitás és a hatékony monetáris politikát biztosítani lehessen.
Valamint a teljes mértékű pénzügyi kontrollt is biztosítani lehet így, de ez valahogy kimaradt a jelentésből. Nyilván véletlen.
Emellett az EKB úgy fogalmazott, hogy továbbra is technikai szakértelmet nyújt a jogalkotási vitákhoz, míg véglegesítik a digitális euróra vonatkozó törvényeket, amely egy átfogó szabályrendszer lenne, szabványok és eljárások összessége, amelyet az eurózóna fejleszt, hogy egységesítse a digitális euró használatát a régióban.
„A jelek szerint elhagytad a számodra kijelölt zónát. Vásárlás elutasítva.”
A Nagy Testvér figyel. És büntet
A központi banki digitális valuták, azaz CBDC-k a kritikák célkeresztjében vannak, gyakorlatilag az ötlet felmerülése óta.
A technológia bevezetésével a legteljesebb mértékű pénzügyi elnyomást lehet megvalósítani, ahol ezer kilométerekre lévő bürokraták határozhatják meg az emberek legalapvetőbb napi pénzügyi tevékenységét, és kedvükre letilthatnak, kisemmizhetnek bárkit, aki ellen mer szegülni a hatalomnak.
Olvastad már? A Notcoin ára jó hírekkel, a Toncoin és a CYBRO a következő, amelyik megugrik
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.