A Sky Mavis bejelentette, hogy a norvég hatóságok visszaszerezték és visszaszolgáltatták a Ronin-incidens során ellopott 5,7 millió dollárnyi digitális vagyont.
A Web3 játékfejlesztője közölte, hogy további 40 millió dollárnyi digitális vagyont jelenleg befagyasztottak.
A vállalat azonban nem tudja megjósolni, hogy mikor lesz képes visszaszerezni és visszaadni ezeket az összegeket.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Ronin-incidens kivizsgálásában az FBI is részt vesz
A Sky Mavis web3 játékfejlesztő június 7-én jelentette be, hogy a norvég hatóságok „befagyasztották és visszaszolgáltatták a Ronin-incidensből ellopott 5,7 millió dollárnyi vagyont”.
A fejlesztő azt is elárulta, hogy a bűnüldöző szervek hasonlóan befagyasztottak 40 millió dollár értékű digitális eszközöket, de figyelmeztetett, hogy a visszaszerzés időbe telhet.
A Sky Mavis a közösségi médiában közzétett posztjában azt mondta, hogy a gazdasági és környezeti bűncselekmények kivizsgálásával és üldözésével foglalkozó norvég nemzeti hatóság (Økokrim) segített visszaszerezni az ellopott pénzeszközöket.
A posztban az amerikai Szövetségi Nyomozó Irodának (FBI) is hálásak voltak a vagyon felkutatásában játszott szerepéért.
Ahogy a Kriptoworld korábban jelentette, a kiberbűnözők sikeresen megtámadták a Sky Mavis blokkláncos, non-fungible token (NFT) játékát, az Axie Infinity-t, miután a Ronin-hálózatokat megtámadták.
A kiberbűnözők a jelentések szerint mintegy 620 millió dollár értékű kriptoeszközzel távoztak.
A visszaszerzett pénzeszközök 15%-át a felmerült költségek fedezésére fordítják
A Sky Mavis azonban akkoriban kijelentette, hogy a támadást követően azonnal együttműködik a bűnüldöző szervekkel és másokkal, hogy biztosítsa az ellopott eszközök visszaszolgáltatását.
Június 7-i közleményében a vállalat azt állította, hogy a bűnüldöző szervekkel és a blokklánc-szakértői csapatokkal való együttműködésük nagyban hozzájárult az ellopott pénzeszközök visszaszerzéséhez.
„Ezeknek az eszközöknek a visszaszerzése szoros koordinációt és elkötelezett erőfeszítést igényel a bűnüldöző szervek, ügyvédek, könyvelők és a Chainalysishez hasonló blokklánc-szakértői csapatok között. A visszaszerzett eszközök 15%-át a visszaszerzési erőfeszítésekben részt vevők költségeinek és kiadásainak fedezésére fordítjuk” – mondta a Sky Mavis.
A Web3 játékfejlesztő kijelentette, hogy a fennmaradó összeget az Axie Infinity kincstárába helyezi.
A 40 millió dollár értékű befagyasztott vagyontárgyakkal kapcsolatban a Sky Mavis arról számolt be, hogy jelenleg nem tudja megjósolni, mikor lesz képes visszaszerezni és visszaadni ezeket a vagyontárgyakat.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Miért csökkent ma a bitcoin árfolyama?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.