Arthur Hayes, a BitMEX vezérigazgatója január 3-án állt elő a címben szereplő figyelmeztetéssel, új készpénznek kikiáltva a bitcoint.
Olvastad már? 99%-al csökkentené az energiafelhasználását az „Ethereum 2.0”
A készpénz halála „gyorsabb lesz, mint gondolnád”
A cikk a Times egyik kiadványában jelent meg – azon számban, amelynek címlap hirdetése a bitcoin tizedik születésnapját ünnepli. Eszerint a készpénz halála korábban bekövetkezik, mint gondolnánk.
Magánszféránk megtartására a készpénz volt az eddigi „legjobb módszer”, ám ahogy a világ kormányai egyre digitalizálják gazdaságukat, könnyen eltűnhet a fizetés ezen formája. Hayes szerint az ország vezető rétege arra is ki fogja ezt használni, hogy minél több adatot gyűjtsenek polgáraikról.
„A készpénz hamarosan már nem lesz opció, ha valaki meg akarja őrizni a magánszféráját” – írta.
A polgárok másképp tekintenek majd a bitcoin értékére, ha a készpénz eltűnésével nem lesznek képesek anonim módon pénzt birtokolni és átadni másoknak.
A kriptopénz második évtizedét kisebb szépséghibával kezdte, mely nem áll összhangban technikai tulajdonságaival. Jelenlegi 3800 dolláros árával sokan kipukkadt lufiként tekintenek rá a médiában.
Az anonimitásra való szükséglet
Hayes szerint a bitcoin fiatalsága miatt, a fejlődés és széles körű elterjedés lehetősége szinte végtelen.
„A bitcoin lényegében még mindig egy kísérlet.”
10 év alatt még egyszer sem sikerült feltörni a Bitcoin-protokollt – annak ellenére, hogy az a világ legnagyobb „bugvadász jutalma” lehetne a szoftverek történelmében. A Bitcoin kitűnő eredménye annak, hogy egymás számára ismeretlen emberek egy közös cél érdekében összedolgoztak.
Az évfordulótól eltekintve, a BitMEX nyilatkozata így is fontos pillanatban jelent meg. A folytonosan növekvő globális adósságok, egyes országok a gazdaságának és polgárainak szabadságjogainak romlása, a kriptopénzek szabályozásának kétességei tovább növelik a világ igényét egy anonim, korrupciómentes tranzakciós eszközre.
Hayes szerint a Bitcoin:
„az emberiség legjobb reménye egy anonim elektronikus valutára”
„véleményem szerint, az anonimitás fontos része egy jól működő társadalomnak” tette hozzá
„Etikai és pszichológiai okok miatt gondolom, hogy az emberek megérdemlik, hogy ne osszanak meg olyan részleteket életükről, amelyeket nem szeretnének” – zárta gondolatait a vezető.
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon a Telegramon és az Instagramon. Legyen szép estét!