A 68 millió dolláros címcserés csalást elkövető hacker az Ethereum blokkláncon keresztül kéri az áldozatot, hogy vegye fel vele a kapcsolatot, és adja meg a Telegram-azonosítóját a kommunikáció megkezdéséhez.
Az áldozat többször is megpróbálta felvenni a kapcsolatot a hackerrel a pénz elvesztése után.
„Mindketten tudjuk, hogy 7 millió dollár bőven elég a kényelmes élethez, de 70 millió dollárral álmatlanul fogsz forgolódni éjjelente.”
Még működnek a régi bitcoin csalások
A sajtóban hamar elterjedt a hír, hogy nemrégiben egy kereskedő 68 millió dollár értékű csomagolt Bitcoint (WBTC) vesztett el, miután a fentebb említett összeget egy hibás, a csaló által megadott címre küldte, amely szinte megegyezett a valódival.
A címcsere lényege, hogy spam tranzakciókat küldenek szinte megegyező címekről.
A potenciális áldozatok figyelmetlenségből lehet, hogy a tranzakcióelőzményekből másolják és illesztik be ezeket a címeket anélkül, hogy kétszer ellenőriznék őket.
Sokan a kriptoközösségben értetlenül álltak a helyzet előtt, hogy valaki, akinek ilyen hatalmas mennyiségű kriptovalutája van, hogyan eshetett áldozatul egy ilyen viszonylag egyszerű trükknek.
Forró nyomon
Miután milliókat csalt ki a kereskedőtől, a hacker elkezdte átkonvertálni a jogtalanul szerzett forrásokat több Ethereum-címre.
Néhány szakértő azonban megjegyezte, hogy a hackernek nagyon nehéz lenne ezt a pénzt ténylegesen tisztára mosnia anélkül, hogy elkapnák.
A SlowMist, egy blokklánc-biztonsági cég nemrégiben tovább vizsgálta az incidenst, és sikeresen azonosították a hacker több IP-címét, amelyek hongkongi helyszínekről származnak.
Azonban persze az is lehetséges, hogy VPN-t használtak a tranzakciók lebonyolításához, hogy el tudják rejteni a valódi fizikai helyzetüket.
A hacker hasonló támadásokat hajtott végre korábban a Tron hálózaton is.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Solana jófiúja, a DOGEVERSE utolsó hívását intézi
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.