A Metalaw elemző és jogi tanácsadó egy nemrégiben megjelent X-posztban egy jelentős történelmi eseményre hívja fel a figyelmet: a New York-i főügyész (NYAG) Letitia James körülbelül egy évvel ezelőtti intézkedésére.
James főügyész ezzel a múltkori lépésével azzal került a címlapokra, hogy nyilvánosan azt állította, hogy az Ethereumot, a piac egyik vezető kriptovalutáját értékpapírként kell kezelni.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ez az interpretáció nem csupán egy nyilatkozat volt, hanem kézzelfogható tettekkel is alátámasztották, mivel a NYAG hivatala közleményt adott ki, amelyben támogatta a fejleményt.
Noha a SEC álláspontja az Ethereum besorolásával kapcsolatban még nem dőlt el, az Ethereum ETF-ek nyomása cselekvésre késztethet.
A folyamatban lévő ügyben a New York-i főügyész KuCoin elleni pere, ahol az Ethereumot értékpapírként állították be, rávilágít arra, hogy miért vizsgálják az Ethereum státuszát.
A közlemény hangsúlyozta a helyzet súlyosságát, kiemelve, hogy egy ilyen szabályozói lépés precedensértékű eseményt jelent.
A közlemény aláhúzta a jogi eljárás jelentőségét, jelezve, hogy a NYAG komolyan veszi az Ethereum besorolását, és bírósági úton követi azt.
Az Ethereumot értékpapírként azonosították?
A Metalaw szerint a per egyik figyelemre méltó eleme az az állítás, hogy az Ethereum (ETH), az egyik legnagyobb kriptovaluta értékpapírnak minősül.
Ez az interpretáció precedenst teremt a bíróságon, mivel ez az egyik első alkalom, amikor egy szabályozó hatóság ilyen állítást fogalmaz meg az ETH-val kapcsolatban.
A perben azzal érvelnek, hogy az ETH és más virtuális valuták, mint a LUNA és a TerraUSD (UST) spekulatív eszközök, amelyek eladása előtt regisztrációt igényelnek.
A New York-i főügyészi hivatal most először idézte értékpapírként az Ethereumot (ETH), mivel a tranzakciók érvényesítésének új módja, az úgynevezett Proof-of-Stake az oka.
Ez a változtatás lehetővé teszi, hogy az emberek jutalmat kapjanak az Ethereum birtoklásával, amit a szabályozók a befektetések kamatjövedelméhez hasonlónak tekintenek.
A szabályozók, mint például Gary Gensler, a SEC elnöke, most azt mondják, hogy az Ethereumhoz hasonló tokenek emiatt értékpapírnak tekinthetők az amerikai törvények szerint.
Minél népszerűbbé válik az Ethereum letétbe helyezése, annál hevesebb lesz a vita arról, hogy értékpapírnak minősül-e az Ethereum.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Jogi szempontból bajban az ETH?
A NYAG azzal érvel, hogy az Ethereum (ETH) nem elég decentralizált ahhoz, hogy ne tekintsék értékpapírnak.
Rámutatnak Vitalik Buterin és az Ethereum Foundation jelentős befolyására az ETH fejlesztésére, beleértve a proof-of-stake-re való áttérést is.
Ráadásul kiemelik az ETH befektetési lehetőségként való népszerűsítését, valamint Vitalik Buterin és az Ethereum Alapítvány nagy részesedését.
A szabályozó hatóságok úgy vélik, hogy az ETH-ból hiányzik a teljes decentralizáció és a bányászat megteremtése, ami ahhoz szükséges, hogy megússza az értékpapírként való besorolást.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Olvastad már? A Binance tőzsdét perbe fogták Kanadában
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.