Az OpenAI nemrégiben osztotta meg a legújabb fejlesztéseit, amelyeket a népszerű csetbot, a ChatGPT platformján vezet be.
A GPT-4 Turbo változat által generált szöveg a beszámolók alapján már sokkal jobban fog hasonlítani a megszokott emberi beszédre, a hétköznapi komunikációra.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az új verzió a ChatGPT Plus, Team vagy az Enterprise előfizetéssel rendelkező felhasználók számára lesz elérhető.
A hivatalos nevén ’gpt-4-turbo-2024-04-09’ frissítés alapos frissítést kapott a szöveg-generálás, a matematika, a logikai érvelés és a programkódok létrehozása terén, valamint a háttérinformációs adatbázisát is frissítették.
Mostantól minden rendelkezésre álló információt kezelni tud 2023 decemberéig bezárólag, míg az előző változat tavaly áprilisig rendelkezett friss adatokkal.
Az OpenAI a közösségi médiában jelentette be a fejlesztés érkezését, és elmondták, az új modell sokkal emberszerűbb kommunikációra lesz képes, sokkal közvetlenebb, és kevésbé gépies lesz a hangneme.
Összességében arra lehet számítani, hogy amit mond, jobban fog hasonlítani a hétköznapi emberi beszédre.
Az új fejlesztésnek persze hátulütői is vannak, mégpedig az olyan szövegírók számára, kiknek a stílusa kicsit gépies, vagy valamennyire eltér a hagyományos angoltól.
Pár napja Paul Graham, az Y Combinator kezdeményezés alapítója nyilatkozott úgy, hogy több esetben vannak olyan szavak, amelyeket a hétköznapi beszédben szinte senki sem használ, a ChatGPT viszont nagyon gyakran nyúl hozzájuk, így könnyebben észrevehető, ha egy szöveget a mesterséges intelligencia írt
Mások viszont arra világítottak rá, hogy sok esetben az ilyen szavak alkalmazása egyszerűen azt jelenti, hogy a szöveg írója nem angol anyanyelvű, mivel a világ országaiban számos különböző módon használják az angol nyelvet.
Graham viszont úgy véli, hogy emiatt az angolt második nyelvként használó írók elveszthetik a munkájukat, hiszen nehezebb lesz megkülönböztetni a szövegeiket a gép által generálttól.
Az OpenAI április 10-én indította el a Vision projektet is, amely segítségével a ChatGPT már a képeket is tudja értelmezni.
A cég honlapján elérhető dokumentációból az derül ki, hogy több frissítés is azért került be a rendszerbe, hogy ki tudják küszöbölni az úgynevezett lustaságot, amely azt jelenti, hogy a program egyszerűen nem hajtja végre az utasításokat, vagy nem azt csinálja, amit mondanak neki.
Egy másik nagy változás a regisztráció eltörlése, ezentúl bárki ingyenesen használhatja a cég előző modelljét, a ChatGPT 3.5-öt, mégpedig felhasználói fiók és regisztráció nélkül is akár.
Ezzel a cég még szélesebb körben elérhetővé akarja tenni a technológiát, de arra felhívják a figyelmet, hogy ha valaki fiók nélkül használja a platformot, akkor a beszélgetései nem kerülnek mentésre, a későbbiekben nem tudja azokat visszakeresni.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Minden tudnivaló a Wazamba bitcoin kaszinók működéséről
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.