Az USDC stablecoin kibocsátója, a Circle együttműködésbe kezdett a BlackRock vállalatával, hogy ez utóbbi intézményi alapjának az utalásait stablecoin segítségével bonyolítsák le.
A Circle április 11-én jelentette be, hogy a BlackRock USD Institutional Digital Liquidity fund (BUIDL) az USDC stablecoinnal fog működni.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az USDC okosszerződése lehetővé teszi, hogy a BUIDL részvényeket fennakadás nélkül küldjék máshová, miután a másodlagos piacokon átváltották USDC-re.
Mivel pedig az USDC a nap 24 órájában működik, a befektetők számára is korlátlanul nyitva áll a lehetőség, hogy azonnal beszálljanak a piacra, amikor csak szeretnék.
A BUIDL alapot idén márciusban indította el a BlackRock, és az Ethereumon működik, lehetővé téve, hogy a befektetők tokenizálás segítségével jussanak hozamhoz.
A befektetők részvényeket vásárolhatnak, az alap maga pedig különböző befektetéseket hajt végre a befolyt pénzből, például államkötvényeket vásárol.
Az alapot azért nevezik digitális tokenizált alapnak, mert teljesen digitálisan létezik, az Ethereumon működik, és ténylegesen egy ERC20 token, a BUIDL formájában lehet megvásárolni.
Ez az első tokenizált alap, amelyet a BlackRock elindított, és a cég második próbálkozása a kriptoiparban, hiszen az általuk futtatott IBIT bitcoin ETF a legnépszerűbbnek számít az amerikai piacon.
Jeremy Allaire, a Circle ügyvezetője elmondta, a valódi pénzeszközök tokenizációja egy izgalmas, terjedőfélben lévő technológia.
„Mikor ilyen pénzeszközöket tokenizálunk, hatalmas problémát tudunk kiküszöbölni. Az USDC lehetővé teszi, hogy a befektetők gyorsan, költséghatékonyan, és fennakadás nélkül mozgathassák a pénzüket.”
A kriptopiacon mára a BlackRock a legnagyobb játékosok közé tartozik, az általuk futtatott bitcoin ETF 266 ezer bitcoint kezel, 18,5 milliárd dollár értékben.
Az IBIT az első között indult el idén januárban, miután a tőzsdefelügyelet zöld utat adott a cég kérvényének.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A Circle és a BlackRock együttműködése már korábban megkezdődött, a két cég először 2022-ben dolgozott együtt, mikor a BlackRock részt vett a Circle Reserve Fund kezelésében.
A cég a stablecoinja mögötti fedezetet a jogszabályok által szabályozott alapban tárolja, 20% készpénz és 80% rövid lejáratú államkötvény formájában, amelyet a BlackRock Advisors igazgat, mint portfólió-kezelő.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Érdekes táncot lejt a Bitcoin, de már csak pár nap van a felezésig
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.