A cég március végén jelentette be, hogy elindítja a GDIF néven futó befektetési termékét, amely egy aktívan menedzselt portfóliót takar, ahol a bevétel staking jutalom formájában fog érkezni.
Az alaphoz több, staking funkcióval rendelkező kriptoeszköz fog tartozni, így ezek generálják majd a bevételt.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Grayscale rengeteg bitcoin-kiutalást tapasztalt a saját GBTC ETF-ből, miután spot piaci ETF lett belőle a konvertálás után, a cég pedig nem sokkal ez után jelentette be, hogy proof of stake szavazással működő tokenek portfóliójába fektetnek be.
Grayscale Dynamic Income Fund $GDIF is our first actively managed investment product. It seeks to optimize income in the form of staking rewards associated with proof-of-stake digital assets.
For important disclosures and more information: https://t.co/v5IR7nJQY1 pic.twitter.com/YTBJzJJbTQ— Grayscale (@Grayscale) March 29, 2024
Az alap a tervek alapján heti rendszerességgel váltja át készpénzre a staking jutalmat, a befektetők számára negyedévente fizet osztalékot, és a tokeneket folyamatosan újra-súlyozza a portfólióban, hogy maximalizálja a hozamot.
Maga az alap pontos összetétele egyelőre nem ismert, bár a cég néhány részletet megosztott.
A tartott eszközök közül jelenleg 24% a Cosmos tőzsde OSMO tokenje lesz, 20% Solana, és 14% Polkadot mellett.
A maradék 43%-ot egyszerűen az „Egyéb” kategóriába jegyezték fel, és említés sem esik róla, hogy az Ethereum benne lenne-e
Az alappal kifejezetten a nagyobb játékosokat céloznák meg, a minimum követelmény az 1,1 millió dollárnyi befektetett összeg lesz, és a cég komoly mértékű, 10%-os kezelési költséget számít fel az alap menedzseléséért.
A Grayscale saját GBTC alapja nagy mennyiségű bitcoint vesztett az elmúlt közel három hónapban, 620 ezer bitcoinról a készleteik 46%-kal visszaestek, és 20 milliárd dollár értékben utaltak ki a befektetők tőlük bitcoint, egészen pontosan 284 ezer darabot.
Március utolsó hetében 967 millió dollárt vontak ki tőlük a befektetők, de a többi ETF-kibocsátó, főleg a BlackRock és a Fidelity, ennél jóval többet vásárolt fel, így az ETF szektorba érkező tőke egyenlege továbbra is pozitív.
GBTC, the largest Bitcoin fund, converted to an ETF, but decided to charge 6x-8x the fees of other Bitcoin ETFs. @Grayscale ‘s $GBTC vs @BlackRock ‘s $IBIT pic.twitter.com/AxvalWPl2e
— HODL15Capital 🇺🇸 (@HODL15Capital) March 30, 2024
A staking piac globális szinten 355 milliárd dolláros összérték körül mozog, ez derül ki a Staking Rewards adataiból.
A listát az Ethereum vezeti, 110 milliárddal, a második helyen pedig a Solana áll, 72 milliárd dollárnyi lekötött tőkével.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
A sorban utánuk következik a SUI, Aptos, és a Cardano, amelyek mindegyike körülbelül 15 milliárd dollárnyi lekötést kezel.
Az átlagos staking jutalom 6%-on áll, de a legtöbb nagy kapitalizációjú token esetén, mint amilyen például az Ethereum, a SUI, a Cardano vagy a Binance Chain, ennél alacsonyabb.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A KuCoin jogi kihívások és visszavonási hullámok közepette stabil marad
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.