Az ENSZ nemrégiben új iránymutatást adott ki a mesterséges intelligencia szabályozásának a kérdésében, és ebben részletesen foglalkoztak azzal, hogy világszerte milyen intézkedéseket hoznak az országok a terület szabályozására.
Az iránymutatást az USA kezdeményezésével mutatták be, és 123 ország csatlakozott a támogatókhoz.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Ez jelentős részt jelent az ENSZ 193 országot tömörítő szervezetében, így a támogatottság magasnak tekinthető.
Az iránymutatással arra akarják ösztönözni a tagországokat, hogy hozzanak intézkedéseket az emberi jogok, a magánszféra védelmében, és derítsék fel a mesterséges intelligencia jelentette kockázatokat.
A világon rengeteg, a mesterséges intelligenciát érintő kezdeményezés gondokkal küzd, mivel csak ajánlások, nem pedig kötelező érvényű szabályok, maga a technológia viszont alaposan felforgathatja a jelenlegi rendszereket, csalásokhoz is használható, és valószínűleg a munkaerőpiac átalalkulását is előidézheti.
„A mesterséges intelligencia nagy kockázatokat hordoz a törvénytelen felhasználási lehetőségek miatt, ezekkel nagy kárt lehet okozni az emberi jogok védelme, és a szabadságjogok területén.”
Az ENSZ ilyen iránymutatása nem kötelező érvényű, hanem egyszerű ajánlásnak tekinthető, válaszul a globális hangulatra, meggyőződésre.
Az iránymutatás arra ösztönzi a szabályozó testületeket, kormányokat, hogy alakítsanak ki jogi keretrendszereket, hogy biztonságosan lehessen használni a technológiát.
A kezdeményezés ráadásul figyelembe veszi azt is, hogy a nemzetek között nagy különbségek lehetnek a lehetőségekben, de ez nem indokolhatja, hogy bárkit is kihagyjanak az egyeztetésekből.
Ráadásul nem szabad eltekinteni a technológia potenciális előnyeitől sem, hiszen a mesterséges intelligencia nagyon jól használható a betegségek felismeréséhez, az áradások előrejelzéséhez, a mezőgazdasági alkalmazásokhoz, vagy éppen az oktatás területén.
Novemberben az USA, Anglia, és egy tucatnyi mások ország közös állásfoglalást adott ki, amelyben ajánlásokat tettek, hogy hogyan lehetne kezelni a mesterséges intelligencia jelentette kockázatokat.
Ennek egyik eleme, hogy a fejlesztőcégeknek a programjaikba is bele kellene építeni a védelmi megoldásokat.
A nagyobb cégek teljes mértékben egyetértenek ezzel a nézőponttal, és azt szorgalmazzák, hogy a törvények tegyék lehetővé a megfelelő fejlesztéseket.
Az EU március 13-á szavazta meg a helyi iparágat szabályozó törvényeket, amelyek a tervek alapján májusban, vagy júniusban lépnek majd hatályba.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Ezekben a törvényekben számo felhasználási módot helyeztek törvényen kívülre, többek között a biometrikus megfigyelést, a szociális pontrendszert, az előrejelzéseken alapuló szabályozást, és az arcfelismerést.
Az USA-ban pedig tavaly októberben adtak ki egy nyilatkozatot, amelyben megosztották, hogy a kormány elkötelezett a fogyasztók, a dolgozók, és a kisebbségek védelme érdekében, miközben a nemzet biztonságát is növelni akarják.
Olvastad már? A „mémcoin gazdaság” az Ethereum-ról a Solana platformra költözik?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.