Indiában nemrégiben blokkolva lett kilenc külföldi tőzsde, köztük az OKX is.
A cég most úgy döntött, teljes mértékben kivonul az indiai piacról, és felszólította a felhasználóit, hogy április 30. előtt vonják ki a pénzüket a platformról.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Financial Intelligence Unit, (FIU), az indiai pénzügyi hatóság több tőzsde ellen is hivatalos panaszt nyújtott be körülbelül három hónapja, és bejelentette, hogy a honlapjaikat is blokkolni fogják, elérhetetlenné téve azt.
Ezek között szerepelt az OKX is, így a vállalat végül úgy döntött, hogy a szabályozói nehézségek miatt nem éri meg tovább maradni az országban, ezért kivonulnak.
Első körben, a hivatalos panasz után a tőzsde szigorúbb szabályozást vezetett be, többek között személyazonosításhoz, KYC-hez kötötte a regisztrációt, de egyben arról is tájékoztatta az ügyfeleket, hogy a jövőben nem biztos, hogy a tőzsde folytatni tudja a működést az országban. Végül ebben a kérdésben igazuk is lett.
Indiában nincsen egyszerű dolga a külföldi kriptotőzsdéknek, a piac egyértelműen növekszik, de semmiféle letisztázott jogi keretrendszer nincsen, és a kormányzati akciók főleg a tiltásról, büntetésről szólnak, nem az iparág felkarolásáról.
Már közel négy éve megy a vita azon, hogy az országban milyen jogszabályokkal kellene kontrollálni az iparágat, a kormányzat a jelek szerint semmiféle érdeklődést sem mutat az iparág helyzetének a stabilizálása iránt.
Formális kriptós törvények nem léteznek, de a kriptopénzeken elért nyereséget 30%-os adóval terhelik, a veszteségeket nem lehet leírni, és minden kriptós tranzakcióra 1%-os illetéket vetnek ki, így nem csoda, hogy a cégek többsége eleve be sem akar lépni az indiai kriptopiacra, és a helyiek is keresik a külföldi lehetőségeket.
Egy nemrégiben adott interjúban az indiai pénzügyminiszter úgy fogalmazott, hogy nem tudják a kriptopénzeket ugyanolyan elbírálás alá venni, mit a fiat valutákat, és a kormány ezért nem tudott még érdemben használható jogi keretrendszert kidolgozni.
FM Nirmala Sitharaman latest statement on Crypto regulation.$OpSec #zerodha #WazirX pic.twitter.com/sUaoSIIg4t
— Jackson Chakma (@jackck_8) March 15, 2024
Azt is figyelembe kell viszont venni, hogy ez a semmitmondó válasz a világon mindenhol előfordul, ahol felmerül a kérdés, hogy miért nem alakítanak ki egy használható törvényi hátteret az iparág számára, holott a szektor résztvevői szerint az értékpapír-piacokhoz használt szabályozás jó kiindulópont lenne.
Olvastad már? Az XRP befektetők 1000%-os megtérülésű tokent látnak ebben az érmében
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.