Matt Hougan, a Bitwise befektetési igazgatója úgy véli, számos kriptopénz nem érdemli meg azt az árfolyamot, amelyen jelenleg gazdát cserél.
Elmondása szerint a befektetők jobban teszik, ha szkeptikusan állnak hozzá a kriptopiachoz.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Sok a túlértékelt kriptopénz
Számos kirpotpénz árfolyam azért növekszik, mert a kereskedők a már eleve a piacon lévő pénzük egy részét, például a bitcoinon elért nyereség egy részét más tokenekbe fektetik, sok esetben árnövekedést előidézve.
1/ Lots of discussion out there about the early start of alts season, and some surprise that it’s happening given bitcoin is "only" up a few hundred percent from the lows.
Some thoughts.
— Matt Hougan (@Matt_Hougan) March 8, 2024
Hougan szerint ezt lehet most is megfigyelni, mivel sok befektető a nyeresége egy részt nem veszi ki, hanem más eszközbe fekteti, ezzel áremelkedést idéz elő, aely viszont hamis biztoságérzetet nyújt a többi befektető számára, megbízhatóbbnak feltüntetve az ilyen kriptókat.
„Óvatosnak kell lenni. Rengeteg értéktelen projektet pumpálnak fel a bikapiaci felhajtás során, és ezek közül már most is van, amelyik őrülten magas árfolyamot ért el. A tapasztalt kriptósok jó pénzt csinálnak a bitcoin árnövekedésén, ezután pedig más, spekulatív kriptókat keresnek, hogy még több nyereséget érjenek el.”
A kriptós sajtóban már többször szóba kerültek a különböző vicctokenek, a legutóbb pedig ezen a héten zengett tőlük a közösség.
A mesterséges intelligenciára alapuló tokenekkel együtt a vicctokenek a héten túlteljesítették a bitcoin erősödését is.
A bitcoin árfolyama március 8-án átlépte a 70 ezer dollárt, és sok elemző szerint ez az ár teljesen helyénvaló.
Hougan arra is rávilágított, hogy a mostani nagy felhajtás azért is furcsa, mert a jelenlegi ciklus aljáról a bitcoin csak pár száz százalékot emelkedett még, amely historikusan nem számít kiugróan magas értéknek.
Elmondása szerint az altok iránti kereslet nem a bitcoin erősödésének köszönhető, hanem annak, hogy ezzel párhuzamosan a piaci kapitalizáció is növekszik.
„Az altok megugrását nem a bitcoin százalékos növekedése idézi elő, hanem a piaci kapitalizációban megmutatkozó erő. Márpedig 2022 novembere óta a bitcoin kapitalizációja 1 billió dollárral növekedett. Az eddigi ciklusokban a bitcoinon elért növekedés relatíve nagyobb arányúnak számított, még ha abszolút értékben a mostaninál kisebbnek is bizonyult.”
A növekedés ráadásul nem csak az árfolyamokban, hanem a csalások számában is tetten érhető, és egyre nagyobb a szkepticizmus az új vagy ismeretlen projektek irányába.
Az Immunefi felmérése alapján a web3-hoz köthető csalások során tavaly 1,8 milliárd dollárt loptak el hackerek és csalók.
A mesterséges intelligencia térhódításával ráadásul valószínűleg egyre nehezebb lesz megállapítani, hogy mely projekt a valódi, és melyikkel nem érdemes foglalkozni.
A szakértők szerint a csalások egyre kifinomultabbak lesznek, és a befektetőknek fokozottabb odafigyelésre lesz szükségük, hogy elkerüljék az átveréseket.
Olvastad már? A BlastUP robbanásszerű előértékesítése rekordokat dönt – 1 millió dollár gyűlt össze néhány hét alatt
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.