Ami az egyértelmű bikás hangulat jele volt, a múlt héten közel 540 millió dollár értékű Bitcoin (BTC) került ki a központi tőzsdékről.
Ez az IntoTheBlock on-chain elemző cég szerint a legnagyobb heti nettó kiáramlás volt 2023 júniusa óta.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Általában a tőzsdei kiáramlások kiugrása rövid távú felhalmozási tendenciát jelent, amelyet valószínűleg a jövőbeni magasabb hozamokkal kapcsolatos várakozások motiválnak.
A trend azt is tükrözte, hogy a befektetők inkább a HODL-t részesítik előnyben, mintsem hogy a nyereség érdekében likvidálják állományaikat.
Ez érdekes volt, figyelembe véve, hogy a Glassnode adatainak elemzése szerint az összes Bitcoin-egység több mint 94%-a nyereségben volt a jelen írás időpontjában.
Miben mesterkednek a Bitcoin kereskedők
A piac szélesebb körű felhalmozódásának másik sokatmondó mutatója az intézményi befektetők számának megugrása volt.
A legalább 1.000 érmét birtokló egyedi entitások száma a cikkírás idején elérte az 1670-et, ami 12%-os növekedést jelent az elmúlt hónaphoz képest. Ez az adat is a 2021-es bikapiac korai időszakára emlékeztetett.
Ahogy a felhasználók a felhalmozásra összpontosítottak, a tranzakciós aktivitás csökkent a hálózaton.
A bitcoin bányászok az elmúlt héten valamivel több mint 11 millió dollárt szedtek be hálózathasználati díjakból, ami 32%-os zuhanást jelent.
Valójában közelebbről megvizsgálva a bányászok díjaiból származó bevételek százalékos arányának erőteljes csökkenését mutatta, az év eleji 26%-ról a cikkünk megjelenésekor 3,23%-ra esett vissza.
Ez nem feltétlenül lehet örömteli olvasmány az első generációs blokkláncot őrző bányászok számára, akiknek a jövő havi feleződést követően a blokkjutalmak csökkenésével kell számolniuk.
Az elmúlt héten a Bitcoin a CoinMarketCap szerint ingadozott az 51 és 52 ezer dollár közötti szűk zónában. Az oldalazás újabb jele volt annak, hogy a Bitcoin felhalmozódott.
A piac „rendkívül mohó” volt a cikkírás idején, a Hyblock Capital mozgásának vizsgálata szerint.
Ez azt sugallta, hogy több befektetőnek kellett belépnie a piacra, ami végül felfelé irányuló kitöréshez vezetett.
Olvastad már? Így reagált az AVAX az Avalanche hálózati leállására
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.