A CryptoQuant piacelemző platform elemzői felfedték, hogy a Bitcoin árfolyamának alulról induló jelzése nem váltható ki addig, amíg a rövid távú tulajdonosok nem realizált haszonkulcsa el nem éri a -10%-ot.
A CryptoQuant Institutional Insights heti kriptojelentése szerint a rövid távú tulajdonosok haszonkulcsa megközelítette a nullát, és ez az eladási nyomás enyhülését okozta.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A vezető digitális eszköz azonban még nem jelezte az árfolyam alját.
A BTC 40.000 dollár alá esett
A hét elején a BTC 2023. december 3. óta először esett 40.000 dollár alá, ami nagyjából 230 millió dollárnyi short és long likvidációt váltott ki.
Ezzel az eszköz a legalacsonyabb árfolyamot érte el azóta, hogy az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) számos spot Bitcoin tőzsdén kereskedett alapot (ETF) engedélyezett az értékpapírtőzsdéken való jegyzésre.
A BTC 40.000 dollár alá zuhanása előtt a kriptopénz elvesztette az ETF jóváhagyása utáni nyereségének jelentős részét, nagyjából 49.000 dollárról 43.000 dolláros szintre zuhant, így a kriptoközösséget az árfolyam aljára várnak, mivel addig nem lesz rali, amíg nem következik be egy ilyen.
A csökkenés a bányászokat is megviselte, akik 87%-os díjcsökkenést szenvedtek el.
A múlt héten a rövidtávú tulajdonosok nem realizált haszonkulcsa 16% körül mozgott, és két nappal ezelőtt arról számoltak be, hogy ennek a számnak 0% alá kell mennie, mielőtt mélypontot nevezhetnénk meg és rallyra számíthatnánk.
Bár a BTC a cikkírás idejére némileg helyreállt, az elemzők a rövid távú tulajdonosok realizált ára alapján, amely jelenleg 39.000 és 37.000 dollár között mozog, a -10%-os árrést határozták meg árfolyam-támogatásként.
Az új ETF-ek több mint 100 ezer BTC-t gyűjtenek össze
Miközben a BTC lefelé tartó spirálban van, a spot Bitcoin ETF-ek állománya az Egyesült Államokban tovább emelkedett.
A cikk írásakor a termékek körülbelül 641.000 BTC-t tartottak, ami jelentős növekedést jelent a január 11-i indulásuk óta.
A Grayscale GBTC-je tartja a legtöbbet, 536.000 BTC-t, a többi kilenc alap együttesen mintegy 104 000 BTC-t halmozott fel.
A BlackRock IBIT és a Fidelity FBTC alapja vezeti az új ETF-eket, 44.000, illetve 34.000 darabos állományukkal.
Megjegyzendő, hogy a GBTC nagyjából 619.000 BTC-t tartott a termék spot ETF-é történő átalakításának jóváhagyása előtt, a folyamatos kiáramlások azonban csökkentették a készletet.
Olvastad már? John Bollinger bikás Bitcoin véleményt tett közzé
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.