A Solana alapítója, Anatoly Yakovenko elmondta, az Ethereum nagy veszélynek lehet kitéve, és ez a Solana esetében is kockázatot jelent.
A közösségi médiában megosztott gondolatai alapján Yakovenko hasonló problémákat lát a két nagy okosszerződés-platform esetében, amelyek gondot okozhatnak.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Elmondása szerint a Solana már lépéseket tett, hogy megpróbálják kezelni a helyzetet, az Ethereum esetében viszont sokkal nagyobb a kihívás.
The biggest threat to Ethereum is that I am right and all the value capture happens in execution hotspots.
The biggest threat to Solana is that I am wrong and atomic composability isn’t important.
— toly 🇺🇸 (@aeyakovenko) January 4, 2024
Az Ethereum komoly problémákkal szembesülhet, ha továbbra is a jelenlegi ütemben centralizálódik, hiszen így megnő a kockázata, hogy a blokklánc bizonyos téren kontrollálhatóvá válik.
Ugyanez a szituáció minden más blokklánc esetében is felmerülhet.
Hová tűnt a decentralizáció?
Ennek következtében a decentralizáció olyan mértékben lecsökken, hogy a blokklánc egyik alapvető funkciója, jellegzetessége szűnne meg, ráadásul ez ellentétes lenne az egész filozófiával, amely a kriptopénzek mögött áll.
Ha pedig ez megtörténik, akkor az Ethereum hatalmas ütést kaphat, és meginoghat a pozíciója az iparágon belül, hiszen a decentralizációt az egyik legfőbb követelménynek, elvárásnak tekintik.
Nagy tétek
Yakovenko elmondta, a Solana esetében más megközelítést alkalmaznak, az idő pedig majd eldönti, hogy jól választottak-e.
A Solana hálózata lehetővé teszi, hogy a blokkláncon belül egymástól eltérő típusú tranzakciók, okosszerződések is együtt tudjanak működni.
A fejlesztések során azért döntöttek emellett az irány mellett, mert ezzel növelni tudják a rendszer hatékonyságát.
A Solana hosszú távú sikerét viszont az is befolyásolhatja, hogy maga a kriptoipar hogyan vélekedik erről a megoldásról, mennyire fog elterjedni, mennyire válik megszokottá.
Egy szakértő nemrégiben amiatt kritizálta az Ethereumot, hogy a fejlesztői közösség túlságosan összetett marketinget használ, és a szakkifejezéseket is túlzásba viszik, ez pedig elriaszthatja az új, reménybeli fejlesztőket a projekttől.
Ezzel a nézettel az Ethereum alapítója, Vitalik Buterin is egyetértett, és úgy nyilatkozott, hogy vélhetően tényleg sokkal lényegre-törőbb kommunikációra lenne szükség, hogy nagyobb közönséget tudjanak megszólítani.
„A jelek szerint van még mit tanulni, hogy hogyan fogalmazzunk, hogyan lehet jobban közölni a mondanivalónkat. Különösen igaz ez azokra az információkra, amelyek a fejlesztőknek szólnak, ennek kellene lennie a prioritásnak.”
Olvastad már? A Bitcoin vezeti az NFT-eladásokat
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.