Kártalanítja a felhasználókat a Ledger

-

A hardvertárcákat gyártó Ledger bejelentette, hogy kikapcsolja a funkciót, amely nemrégiben több felhasználó esetében is a kriptopénzei elvesztéséhez vezetett.

A Ledger a közösségi médiában osztotta meg, hogy egy nemrégiben történt hekkelés során nagyjából 600 ezer dollárnyi kriptopénzt loptak el a felhasználóitól.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A cég elmondta, hogy kárpótolni fogja az áldozatokat, a lopást lehetővé tévő funkciót pedig ki fogja vezetni a rendszeréből.

A Ledger bejelentette az áldozatok kártalanítására irányuló tervet

A Ledger eszközeihez kapcsolódó appok könyvtárába valaki nemrég egy rosszindulatú programot töltött fel, amely segítségével ki lehet üríteni a tárcákat, amennyiben használják a vak aláírás funkciót.

Ez azt takarja, amikor az Ethereum hálózaton valaki kapcsolatba lép egy applikációval, és az aláírás kérése előtt a Ledger kijelzi az okosszerződés részleteit, de csak gépek, és nem emberek által olvasható formátumban.

A Ledger úgy döntött, hogy a fogyasztóvédelem jegyében ezt a funkciót felfüggeszti, és a továbbiakban a teljes aláírást fogja szorgalmazni, hogy a lehető legnagyobb mértékű biztonságot nyújthassa a felhasználói számára.

A Ledger arra bíztatta a fejlesztői közösséget is, hogy támogassák a teljes aláírás bevezetését, és kifejtette, hogy a részükről minden lehetséges módon azon fognak dolgozni, hogy biztonságosabbá tegyék az ökoszisztémát a felhasználók számára, hiszen a legutóbbi támadás során is a vak aláírás segítségével fértek hozzá jogosulatlanul a kriptopénzekhez a támadók.

A Twitteren terjedt el a hír, hogy a Ledger Connect Kit könyvtárban egy rosszindulatú program is megtalálható.

Ezt a könyvtárat használják a kapcsolat kiépítésére a Ledger készülékek és a különböző appok között, a BlockAid, egy blokklánc-biztonsági cég elmondása szerint pedig a támadók ide tettek fel egy olyan programot, amely a vak aláírások közé beteszi az engedélyt, hogy a tárcákból ki lehessen utalni a kriptopénzeket máshová.

A Metamask, egy Ethereum-alapú tárcaszolgáltató azonnal jelezte, hogy a felhasználók hagyják abba az appok használatát, amíg a cég ki nem javítja a hibát.

A Ledger pedig megosztotta a közösséggel, hogy a rosszindulatú program úgy került fel a könyvtárba, hogy az egyik korábbi alkalmazottjuk adathalász támadás áldozatává vált.

A támadók megszerezték az alkalmazott fiókjának az adatait, így lehetőségük nyílt a rosszindulatú program feltöltésére a rendszerbe.

A program minden utalást, amelyet bizonyos appokon keresztül hajtottak volna végre, a támadó tárcájába utalt.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


A Ledger hamar, 40 percen belül javította a hibát, és a Connect Kit új verzióját is kiadták. A felfedezett hiba nem érintette közvetlenül a Ledger tárcákat, valamint a Ledger Live appot.

A Ledger nem először szembesül biztonsági problémákkal. 2020-ban az ügyfél-adatbázisuk szivárgott ki, több, mint egy millió email-címmel.

Idén pedig a személyazonosítást igénylő visszaállítási funkciójuk keltett nagy felhördülést a kriptoközösségben, sokak szerint ez egyfajta hátsó kapu a felhasználók pénzéhez.

Olvastad már? A Bitcoin bányászok korai karácsonya

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

VeChain (VET) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium VeChain (VET) A VeChain (VET) hónapok óta lefelé tartó trendben ragadt. Mostanában azonban kezd életjeleket mutatni. A VET hét hónap után kitört, meglovagolva a szélesebb kriptopiaci...

Bitcoin piaci ciklusa: Mit árulnak el a múltbeli trendek a jövőről?

Az elmúlt hónap során a Bitcoin (BTC) lenyűgöző, 47,52%-os növekedést produkált, ezzel tovább erősítve pozícióját a kriptopiac vezetőjeként. Az elmúlt 24 órában további 1,78%-os emelkedést regisztrált...

Mi az a Dogifhat (WIF)?

A maga bájos és humoros karakterével a WIF még az olyan jól ismert mémcoinokat is felülmúlta a kereskedési volumenben, mint a Shiba Inu és a...

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.