A Binance vezérigazgatója, Changpeng „CZ” Zhao, közölte, hogy Montenegróban elrabolták az egyik ügyfélvállalatuk vezetőit, partnerségben dolgoztak.
Kriptószámláikat kiürítették, ami összesen 12,5 millió dollár veszteséget eredményezett.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Changpeng „CZ” Zhao gyorsan lépett
Válaszul a CZ kijelentette, hogy megfigyelték a támadók on-chain tevékenységét, és más kriptotőzsdékkel együttműködve befagyasztották az elkövetők tárcáit.
Az összes ellopott pénz USDT-ben volt, és a lopás után egy Tron tárcába utalták át.
Executives from a client were lured on a 'business trip' to Montenegro, where they were abducted and forced to empty their wallets. Total loss ~$12.5m.
We investigated the on chain activities and reached out to our partners earlier today to have the wallet frozen, as all of the…
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) November 10, 2023
A CZ közölte, hogy az ellopott 12,5 millió dollárból 11,8 millió dollárt befagyasztottak kriptóban. Ez a helyzet azonban kérdéseket vetett fel a kriptoközösségben.
I really condemn this loss and happy coz most of the money is safe but I have a question @cz_binance
In fiat banks, everyone say that those guys can freeze money at any time without any reason
How crypto is better if someone can still freeze our personal wallet??Simple…
— Crypto Eagles (@CryptoProject6) November 10, 2023
Ezen aggodalmak kezelésére a CZ elmagyarázta az egyensúly megtalálásának fontosságát. Kijelentette, hogy a tökéletes egyensúlyt nehéz elérni. Azt is megemlítette, hogy a lopások kezelése bonyolult egy olyan rendszerben, amelyet nem lehet teljesen befagyasztani.
Ugyanakkor CZ azt is megjegyezte, hogy a Moneróhoz (XMR) hasonló adatvédelemmel rendelkező érmék használatával megelőzhetőek az ilyen befagyasztások.
Mindazonáltal, ha egyszer ellopták a pénzeszközöket, azokat nem lehet visszaszolgáltatni.
Megjegyezte továbbá, hogy a Bitcoin nyomon követhető, de nem lehet befagyasztani, hacsak nem kerül központi tőzsdékre.
A lehetséges következmények
Az ehhez hasonló incidensek felhívhatják a szabályozó hatóságok figyelmét, ami a Binance biztonsági gyakorlatának vizsgálatához vezethet. A biztonsági rés árthat a Binance hírnevének, és elriaszthatja az új felhasználókat a platformtól.
Jogi szempontból a Binance-nek következményei lehetnek, amelyek esetleg jogi lépésekkel, pénzbírságokkal vagy egyezségekkel járhatnak.
Működési szempontból pedig jelentős beruházásokra lehet szükségük a biztonság megerősítése érdekében, ami kihívást jelenthet.
Az ellopott pénzeszközök visszaszerzése vagy az érintett felhasználók kártalanítása szintén pénzügyi következményekkel járhat.
Az ilyen típusú hírek miatt a piac meginoghatnak, ami hatással lehet a kereskedési volumenre és a tokenek árára. A felhasználók is újragondolhatják a tőzsdeválasztásukat.
Olvastad már? Hogyan fog Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB), és Pepe (PEPE) teljesíteni a piac átrendeződésében?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.