Még mindig az USA kriptopiaca a legnagyobb, de….

-

A világ teljes kriptopiaci forgalmának a 24,4%-a az USA-ból érkezik, így az ország kriptopiaca számít a világ legnagyobbjának, erre jutott a Chainalysis a legutóbbi elemzésében.

A cég október 23-án adta ki a legfrissebb tanulmányát, amelyben elmondták, 2022 júniusa és 2023 júniusa között az Egyesült Államokban összesen 1,2 billió dollárnyi kriptopénzes tranzakciót folytattak le a felhasználók.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


A volumen 76,9%-át ráadásul nem a lakossági kisbefektetők, hanem az intézményi szereplők bonyolítják, az aktivitás pedig mind a centralizált, mind a decentralizált tőzsdéken számottevő mértékű.

Nagy hatása van a jelenlegi kriptoellenes intézkedéseknek, amelyeket számos hatóságtól, pénzügyi szabályozótól láthattunk az elmúlt évben, mivel ez jelentősen csökkentette a kriptopiaci aktivitás mértékét.

Ugyanígy nagy visszahúzódást láthattunk az Észak-amerikai kriptopiacon az FTX tőzsde bedőlése, valamint a márciusiban kezdődött, több nagy amerikai bankot is érintő csődhullám után.

Egyre kevesebb a stablecoin

A változás egyik leginkább szembeötlő eleme, hogy stablecoinok forgalma is kezdi elhagyni az amerikai területeket, a Chainalysis szerint egyértelműen megfigyelhető a felhasználás mértékének a csökkenése, összehasonlítva a többi típusú kriptoeszköz számaival. a szakértők szerint ez a trend 2023 februárja óta tart.

A Silicon Valley Bank leállása jelentős hatással járt az USDC-t kibocsátó Circle-re, amely jelentős kitettséggel rendelkezett a bankban, ez az esemény pedig megrengette a stablecoinok szektorába vetett befektetői bizalmat az USA lakosai körében.

Az 50 legnagyobb kriptopénzes szolgáltató esetében a stablecoinok beáramlása már nem elsősorban amerikai, hanem USA-n kívüli forrásokból érkezik.

„Az amerikai piaci szereplőknek nagy része volt a stablecoinok elfogadottságának a növelésében, a szektor kialakításában és elindításában. Mára viszont a kriptofelhasználók többsége nem az amerikai stablecoin-kibocsátókat részesíti előnyben, hanem a külföldi szolgáltatókhoz fordul, rajtuk keresztül bonyolítják az ügyleteiket.

Az USA esetében ráadásul a közelmúltban változtak a szabályozói hatáskörök a stablecoinok terén, mivel a Kongresszus még mindig nem hozott megfelelő törvényeket a szektor szabályozására, dacára annak, hogy több javaslatot is benyújtottak a kriptobarát poolitikusok.

A szakértők szerint az USA esetében megkezdődött csökkenő tendenciákat csak akkor tudják megfordítani, ha a szabályozók megfelelő törvényeket hoznak az iparág számára.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Új csúcsokon a defi népszerűsége

A szabályozói visszásságok és kihívások ellenére a defi terjedése megállíthatatlannak tűnik az amerikaiak körében.

Egy éves időtartamot vizsgálva az elemzők arra jutottak, hogy az amerikai felhasználók bonyolították a globális kriptokereskedelem 24%-át, 1,2 billió dollárt, ebben pedig nagy szerepet játszhat, hogy a defi volumen is folyamatosan növekszik, főleg a kifejezetten spekulatívnak tekinthető kereskedési protokollok esetében.

Olvastad már? A Ripple (XRP), Solana (SOL), Cardano (ADA) a Bitcoin növekedésének éles hajszájában – Ki fog ezen a héten vezetni?

Forrás: cryptopotato.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Hagyd az íróasztalt a napfényért és a tengerpartért: 5 kripto a szökéshez

Vendégbejegyzés Itt a tél, de a kriptopénzek piaca felforrósodik! Ha már régóta arról álmodsz, hogy elhagyod az íróasztalodat, és a napsütötte tengerpartra mész, ez az öt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.