A Bitcoin (BTC) iránti növekvő kereslet az elmúlt héten 10%-os értéknövekedést eredményezett az utóbbi időben
Az október 20-i napon belül zajló kereskedés során a kereskedési volumen 50%-os megugrása hozzájárult ahhoz, hogy a coin augusztus közepe óta első alkalommal rövid időre 29.000 dollár fölött kereskedett – derült ki a Santiment adataiból.
Az indikátorok a közelgő árfolyam-ingadozásra utalnak
A BTC rövid távú (3-6 hónapos) birtokosainak aktivitását értékelve október 19-én jelentős emelkedést mutatott ki az ebben a csoportban lévő befektetők elköltött kimenetei között.
Ezen a napon több mint 125.000 szunnyadó BTC coin váltott címet.
A CryptoQuant-tól származó adatok azt mutatták, hogy május óta ez volt a legnagyobb egyszeri mozgás a szunnyadó coinok tekintetében ebben a befektetői csoportban.
Ezeknek a korábban alvó coinoknak a mozgása annak a jele, hogy tulajdonosaik megpróbálták kihasználni a BTC árfolyam-ralit, hogy profitot könyveljenek el.
Ha azonban egyszerre nagyszámú, korábban szunnyadó BTC-t költenek el, ahogyan azt október 19-én láttuk, az jellemzően a piaci hangulat vagy a tulajdonosok stratégiájának megváltozására utal.
Az ilyen jellegű mozgások hozzájárulnak a BTC-piac fokozott volatilitásához – jegyezte meg Mignolet, a CryptoQuant álnevű elemzője egy nemrégiben készült jelentésében.
„Hamarosan jelentős volatilitást láthatunk” – mondta az elemző.
A coin napi grafikonján található néhány volatilitásjelző értékelése megerősítette az elemző álláspontját. A BTC Chaikin volatilitási mutatója például október 15-e óta felfelé tendál.
Ez a mutató egy eszköz legmagasabb és legalacsonyabb árai közötti különbséget méri egy adott időszakban.
Általában, amikor a Chaikin Volatilitási mutató magasabb értékeket mutat, nagy ármozgásokat és potenciális volatilitást jelez.
Ez a mutató a cikkírás idején 32,77-es értéket mutatott, ami október 15. óta 206%-os emelkedést jelent.
Hasonlóképpen a BTC Average True Range (ATR) mutatója is azt mutatta, hogy a volatilitás folyamatosan emelkedett az elmúlt héten.
Ez a mutató a piaci volatilitást úgy méri, hogy kiszámítja a magas és alacsony árak közötti átlagos tartományt egy meghatározott számú időszak alatt.
A cikkírás idején 774,22-es értékkel az ATR rávilágított arra, hogy az elkövetkező napokban jelentős áringadozásokra lehet számítani.
Végül, a coin Bollinger sávszélessége (BBW) is nőtt az elmúlt héten, megerősítve a volatilitás jelenlétét a BTC piacán.
A cikk írásakor ez a mutató 0,12-es értéket mutatott vissza, ami emelkedő trendben helyezkedik el.
Olvastad már? Peter Schiff úgy véli, valójában senkinek sincs szüksége a bitcoinra
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.