Dél-Korea csatlakozott a központi banki digitális valuta (CBDC) kísérleti programokat indító országok egyre bővülő listájához.
Október 4-én a Bank of Korea (BOK), Dél-Korea központi bankja a Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságával (FSC) és a Pénzügyi Felügyeleti Szolgálattal (FSS) közösen bejelentette a CBDC kísérleti projekt elindítását.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A projekt célja a „nagykereskedelmi CBDC-ken” alapuló jövőbeli monetáris rendszer megvalósíthatóságának felmérése.
Az átfogó kísérleti programban magánbankok és közintézmények vesznek majd részt.
A Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) szakértői technikai támogatást fog nyújtani a vállalkozás sikerének biztosítása érdekében.
A BOK kísérleti projektje a lakossági és a nagykereskedelmi CBDC-kre is kiterjed.
A Bank of Korea a jövő monetáris rendszereit vizsgálja a kis- és nagykereskedelmi CBDC-kkel
A bankok tokenizálják betéteiket, és azokat a BOK, az FSC és az FSS által felügyelt hálózaton belül fogják forgalomba hozni.
A folyamat egésze a nagykereskedelmi CBDC-kísérlet keretében zajlik majd.
A kísérleti projekt önmagában is jelentős lépés a CBDC-kutatásban. Nem garantálja azonban a későbbi megvalósítást.
Lee Myung-Soon, az FSS első kormányzóhelyettese hangsúlyozta a kísérleti projekt fontosságát a jövőbeli monetáris rendszer kialakításában.
Kijelentette,
„A BOK kitartóan folytatta a CBDC-vel kapcsolatos technológiai kutatást. Ez a teszt, a korábbi eredményekre építve, jelentős lépést jelent a jövőbeli monetáris rendszer prototípusának megalkotása felé”.”
Ez a lépés illeszkedik ahhoz a globális trendhez, amely a CBDC-ket mint a határokon átnyúló fizetések potenciális katalizátorait vizsgálja.
Denis Beau, a Banque de France első alelnöke szeptember 3-án hasonlóan vélekedett, és a CBDC-ket „a határokon átnyúló fizetések javításának katalizátoraként jellemezte, lehetővé téve egy új nemzetközi monetáris rendszer kiépítését”.
A dél-koreai CBDC kísérleti projekt a magánbankok és közintézmények részvételével, valamint a BIS támogatásával a CBDC megvalósításához szükséges technikai infrastruktúra átfogó értékelését teszi lehetővé.
Emellett ez a kezdeményezés része egy szélesebb körű globális mozgalomnak, amely a digitális valutákban rejlő lehetőségek feltárására irányul, hogy forradalmasítsa a pénzügyi tranzakciók lebonyolításának és a monetáris rendszerrel való interakciónak a módját.
Olvastad már? A Solana-rali folytatódik, de mi a helyzet a hálózattal?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.