Kiadták a Tether legfrissebb jelentését

-

A stablecoin-kibocsátó Tether bejelentette, hogy nagyjából 3,3 milliárd dollárnyi készpénzt tartalékol, hogy a likviditását minden esetben fenn tudja tartani, és, hogy így biztosítsa az ügyfelei bizalmát.

Ez alapján pedig a tokenek jelenleg 100%-nál is nagyobb mértékben vannak fedezve.


Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Az USDT piaci kapitalizációja jelenleg 86,1 milliárd dollár, ez több blokklánc között oszlik meg.

A Tether augusztus 24-i jelentéséből kiderül, hogy a pénzeszközök terén 3,29 milliárdos többletet tart fenn, összesen 15 különböző blokklánc-hálózaton szétosztva, ez előzetes kibocsátási jogot jelent a gyakorlatban.

Tether (USDT) folyó egyenlegek augusztus 24-én. Forrás: Tether

A legnagyobb arányban a Solana platformján rendelkeznek ilyen jogosultsággal, 1,57 milliárd dollár értékben.

A második és a harmadik helyen az Ethereum és a Tron áll, 617, illetve 353 millió dollárral.

A Tether a sajtóval egyelőre nem osztotta meg, hogy miért tekinti fontosnak, hogy ilyen előzetes kibocsátási jogokat szerezzen, és, hogy ez hogyan segíti elő az átláthatóságot, valamint az ügyfelek bizalmának a növelését és fenntartását, de a megfogalmazásuk alapján minden lépés az USDT ökoszisztémájának a stabilitását szolgálja.

Tether
Forrás: Tether

A Tether jelenleg 86,1 milliárd dolláros eszközállománnyal rendelkezik, a kötelezettségei mértéke pedig 82,8 milliárd, így a tokenek értékét biztosító mögöttes fedezeti arány bőven meghaladja a 100%-ot.

A likviditás mértéke viszont nem minden token esetében egyforma, és általánosságban elmondható, hogy a nem-dollár alapú tokenek közel sem rendelkeznek ekkora biztonsági ráhagyással.

A Tether égisze alá tartozik még az XAUT, EURT, MXNT és a CNHT token is, mint egyéb valutához kötött stablecoin.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


A Tether jelentéséből kiderül, hogy ezek egyike sem rendelkezik az USDT-nél látható túlbiztosítással, így egy problémás időszak során akár nehézséget is okozhat az 1:1 arányú rögzítés fenntartása.

A jelentésből mindenesetre kiderül, hogy az időről-időre felmerülő aggodalmak, amelyek alapján az USDT fedezetlen lehet, alaptalanok.

2021 októberében a CFTC 41 millió dollárra bírságolta meg a Tethert, mivel állítólag valótlanságokat állított a jelentésében a fedezet mértékéről.

Az előző két év során viszont egyetlen alkalommal sem találtak semmi kivetnivalót a hatóságok a Tether jelentéseiben.

A cég nemrégiben vezette ki a Bitcoin hálózatán kiadott USDT tokent, amelyet Bitcoin OmniLayer néven futtattak.

A tokenek visszaváltására a Kusama és a Bitcoin Cash hálózatán még legalább egy évig lehetőség lesz.

A cég tájékoztatása szerint az OmniLayer csapata kihívásokkal szembesült a népszerű tokenek hiánya miatt, valamint azért, mert az USDT már eleve számos más hálózaton elérhető a felhasználók számára.

A tőzsdék így elsősorban nem az Omnit használták az átutalásokhoz, hanem a népszerűbb hálózatokat.

A Tether viszont elmondta, amennyiben az Omni a jövőben növelni tudja a népszerűségét, úgy a vállalat is fontolóra veszi a projekt újraindítását.


Olvastad már? Egy XRP bálna 29 millió tokent helyez át a Bitstamp-ba

Forrás: cointelegraph.com

Kiemelt kép: Satheesh Sankaran

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Titokzatos Ethereum-bálna lépés: Mi áll a 73.000 ETH eladás mögött?

Miközben az Ethereum továbbra is nehézségekbe ütközik csúcspontjának elérésében, a Solana látványosan helyreállt az FTX csődjét követően. Egy hosszú ideje tétlen Ethereum-bálna váratlanul újra aktívvá vált,...

Ezeket az érméket uralják a megtérülési lehetőségek – Az elemzők megosztják a következő nagy választásokat

Vendégbejegyzés A befektetők új lehetőségeket szúrnak ki, ahogy egyes kriptovaluták hozamai megugranak. Elemzők olyan ígéretes digitális érméket azonosítottak, amelyek jelentős növekedést kínálhatnak. A piacon zajlanak a találgatások...

VeChain (VET) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium VeChain (VET) A VeChain (VET) hónapok óta lefelé tartó trendben ragadt. Mostanában azonban kezd életjeleket mutatni. A VET hét hónap után kitört, meglovagolva a szélesebb kriptopiaci...

Bitcoin piaci ciklusa: Mit árulnak el a múltbeli trendek a jövőről?

Az elmúlt hónap során a Bitcoin (BTC) lenyűgöző, 47,52%-os növekedést produkált, ezzel tovább erősítve pozícióját a kriptopiac vezetőjeként. Az elmúlt 24 órában további 1,78%-os emelkedést regisztrált...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.