John Reed Stark, a tőzsdefelügyelet korábbi vezetője nemrégiben úgy fogalmazott a követőinek a Twitteren, hogy a hivatal sosem fog leállni a kriptoipar piszkálásával.
Stark 11 évig vezette a hivatal internetes végrehajtási részlegét, és 15 évig ügyészként dolgozott a szervezetben.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bittrex elleni per kapcsán osztotta meg a nézeteit, amelyek szerint az eset valójában ugyanaz, mint a Coinbase vagy a Binance ügye.
„Ezek a cégek tőzsdének, brókernek nevezik magukat, a Bittrex, a Beaxy, a Coinbase és a Binance is, historikusan erős, jól hangzó kifejezéseket használva, hogy megbízhatónak tűnjenek, és a befektetőik biztonságban érezzék magukat. Ez hamar átfordulhat egy sokkal veszélyesebb színjátékba. A Kongresszus 1934-ben szavazta meg a tőzsdék működését szabályozó törvényeket. A cél az volt, hogy a nagy és tőkeerős pénzügyi vállalatok ne befolyásolhassák a piacot, ne végezhessenek saját befektetési gyakorlatot. Ha nem lenne a SEC, a piac nagyon hamar rossz irányba fordulhatna. Ezért nem fog leállni a hivatal az iparág piszkálásával.”
Stark elmondta, a SEC hagyományosan több szerepkörben kell, hogy dolgozzon. Ezek közé tartozik a befektető-védelem, és a megfelelő piaci működés biztosítása is. Ezek kritikusnak számítanak a SEC szempontjából, így ezekből nem engedhetnek.
Stark szerint rendkívül fontos lenne, hogy a SEC-nél minden kriptotőzsde és kriptováltó regisztráltassa magát, mivel olyan tokeneket forgalmaznak, amelyek értékpapírnak számítanak.
A SEC elnöke, Gary Gensler nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy a bitcoin kivételével minden kriptopénz értékpapírnak számít. Egy nemrégiben született bírósági döntés alapján viszont az XRP sem számít értékpapírnak.
Stark szerint túl sokáig működött az a megoldás, hogy a tőzsdék tulajdonképpen regisztrálatlanul üzemelnek.
Elmondása alapján ezek a vállalatok lehetőséget adtak a kriptopénzek kereskedésére még úgy is, hogy kezdettől tudni lehetett, számos eszközt lehet értékpapírként meghatározni.
„Ezek a pénzügyi cégek, a Binance, Coinbase, Beaxy, Bittrex, meg igazából az összes többi kriptotőzsde a szabályozói lemaradást játsszák ki, mégpedig sikeresen. Annyi fiat pénzt akarnak összelapátolni, amennyit csak tudnak, az elkerülhetetlen lekapcsolás, beszabályozás előtt. A helyzet iróniája az, hogy ezek a cégek a jövő bajnokainak állítják be magukat, az új, digitális innovációk futárainak, akik a jövő pénzt hozzák el. Ennek nem szabad bedőlni, a fényes felszín mögött ezeknél a cégeknél is ugyanazok a tisztességtelen gyakorlatok húzódnak meg, amelyeket azóta ismerünk, mióta a pénzügy létezik.”
Olvastad már? 11,4 millió dollár értékű „alvó bitcoin” felébredt hosszú éveknyi álmából
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.