Az elmúlt négy hónapban a Bitcoin (BTC) folyamatosan a 28.000 és 32.000 dollár közötti tartományban ingadozott.
Miközben a Bitcoin egy szűk ársávban tartózkodik, a BTC bálnák különböző csoportjai határozott kereskedési lépéseket tettek, állapította meg a Glassnode új jelentésében.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Némelyek vetettek, míg mások pihentek
A Glassnode megállapította, hogy az elmúlt hónapban a BTC-bálnák különböző alcsoportjai eltérő viselkedést mutattak, amikor a coin árfolyama ellenállásba ütközött a 30.000 dolláros lélektani árszintnél.
Az 1000 és 10.000 BTC között birtokló bálnák bikás megközelítést alkalmaztak, mivel körülbelül 33.800 BTC-vel növelték az egyenlegüket.
Hasonlóképpen, a 100.000 BTC feletti bálnák 6.600 BTC-vel növelték állományukat.
A 10.000 és 100.000 BTC közötti birtokosok azonban medvés megközelítést alkalmaztak, mivel 49.000 BTC-vel csökkentették egyenlegüket.
Ennek köszönhetően a vizsgált időszakban „mindössze -8,7k BTC nettó csökkenés történt” – állapította meg a Glassnode.
Ugyanakkor, míg az összesített egyenlegváltozás viszonylag változatlan maradt, a jelentés megállapította, hogy a bálna entitásai a kriptotőzsdéken egymás között mozgathatják a pénzeszközöket, mivel „jelentős változások zajlanak mind belsőleg, mind a tőzsdei áramlásokon keresztül”.
Elméletének teszteléséhez a Glassnode a BTC Whale Reshuffling metrikáját 30 napos mozgóátlagon vizsgálta két bálna-alosztályra, a 10.000 BTC-nél nagyobb és az 1.000-10.000 BTC-vel rendelkezőkre.
Erős, -0,55 vagy annál kisebb fordított korrelációjú időszakokat talált, ami a két csoport közötti egyensúly eltolódásának eseteit jelzi.
Ezek az időszakok egybeestek azokkal az időszakokkal, amikor a BTC ára megközelítette a 30.000 dolláros szintet.
Ebből a Glassnode arra a következtetésre jutott:
„Ez arra utal, hogy a bálnák valóban viszonylag semleges egyensúlyváltozást mutattak az utóbbi időben, és a közelmúltbeli tevékenységük nagy része a cseréken keresztül történő átrendeződés volt.”
Mivel a BTC MVRV-aránya még mindig a nyereséges tartományban van, a BTC bálnák minden csoportja különböző mennyiségben küldte el állományát kriptotőzsdékre továbbértékesítésre.
A Glassnode megállapította, hogy a coin legutóbbi rallyja miatt a bálnák beáramlási volumene „meglehetősen jelentősen” megugrott, és meghaladta a napi 16.300 BTC-t.
„Ez az összes tőzsdei beáramlás 41%-os bálna dominanciáját jelenti, ami összehasonlítható mind a LUNA összeomlásával (39%), mind az FTX kudarcával (33%)”.
Az elmúlt öt évben a bálnák tőzsdei nettó beáramlása általában napi ±5 000 BTC körül maradt.
Idén júniusban és júliusban azonban tartósan nőtt a bálnák beáramlása a tőzsdékre, és a beáramlás a napi 4.000 és 6.500 BTC között mozgott.
Olvastad már? Melyik kriptovalutát fogadják el leggyakrabban az online kaszinókban?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.