Az Egyesült Királyság elutasította a Pénzügyi Bizottság javaslatát, hogy a szerencsejátékokhoz hasonlóan szabályozzák a kriptokereskedelmet.
Májusban az alsóház Kincstári Bizottsága aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a kormány olyan kriptotörvényeket kíván bevezetni, amelyek nagyjából hasonlítanak a hagyományos pénzügyekre (TradFi) vonatkozó törvényekhez.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az embereket arra engedi következtetni, hogy a Bitcoinba (BTC) vagy Ethereumba (ETH) való befektetés kockázatmentes.
A Pénzügyi Bizottság szerint a kriptopénz befektetési tevékenység összhangban van az ” azonos kockázat, ugyanaz a szabályozási eredmény” feltételezéssel.
A bizottság azt javasolta, hogy a kormány a kriptopénzeket egyfajta szerencsejátékként szabályozza.
Július 19-én Andrew Griffith brit pénzügyi szolgáltatásokért felelős miniszter a Pénzügyminisztériumi Bizottságnak azt válaszolta, hogy a pénzügyminisztérium „határozottan nem ért egyet” a bizottság nemrégiben tett ajánlásaival, amelyek szerint a kriptoeszközökkel való kiskereskedelmi kereskedést és befektetést a szerencsejátékhoz hasonlóan kellene besorolni.
Ehelyett a minisztérium a kriptogazdaságot ugyanúgy kívánja szabályozni, mint a hagyományos pénzügyi szolgáltatásokat.
A kriptot a szerencsejátékhoz hasonlóan szabályozni nem fogja figyelembe venni a kockázati szempontokat, amint azt az FTX (FTT) kriptotőzsde 2022 novemberi összeomlása is bizonyítja.
Az Egyesült Királyságban a 2005-ös szerencsejáték-törvény mindenféle szerencsejátékra vonatkozik.
A bingótermeket, lottózókat, fogadóirodákat, internetes bukmékereket és kaszinókat vizsgálatnak vetik alá a játékszenvedély csökkentése és a pénzmosás elleni intézkedések elfogadása érdekében.
A kormány törvényt alkót a kriptó szabályozására
A kormány válaszában megjegyezte, hogy egy ilyen megközelítés teljesen ellentétes lehet a nemzetközi szervezetek globálisan elfogadott ajánlásaival.
A kormány úgy véli, hogy a bizottság ajánlásai potenciálisan tisztázatlan és egymást átfedő mandátumokat hozhatnak létre a pénzügyi szabályozók és a Szerencsejáték Bizottság között.
A kormány azt is kijelentette, hogy már dolgozik a kriptopénz-iparág szabályozásán.
Egy szabályozási törvényjavaslatot terjesztettek elő és vitattak meg a parlamentben a múlt hónapban.
A kormány azt is kijelentette, hogy ez a törvény 2023 végére léphet hatályba. Azt is hangsúlyozta, hogy a kormány figyelembe vette a Pénzügyi Bizottság javaslatait.
Olvastad már? A Terraform Labs kijelöl egy új vezérigazgatót
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.