Cynthia Lummis, a közismerten bitcoin-párti szenátor nemrégiben úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Államokban nagy szükség van egy letisztult, félreérthetetlen szabályozásra a kriptoipar esetében.
A politikus a Twitteren osztotta meg a gondolatait ebben a témában, miután a SEC és a Ripple ügyében húzódó per bírája, Analisa Torres olyan döntést hozott, amely alapján a kriptotőzsdéken kereskedett XRP tokenek nem számítanak értékpapírnak.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A szenátor elmondta, ennek a döntésnek jelentős hatásai lehetnek, hiszen precedenst teremthet ez a besorolás, amely alapján megszülethet a kriptoipar mindenre kiterjedő szabályozása.
My statement in response to the Southern District of New York’s ruling in Securities and Exchange Commission v Ripple Labs, Inc. pic.twitter.com/bmIxR0AmhT
— Senator Cynthia Lummis (@SenLummis) July 14, 2023
A Kongresszusnak így még sürgősebben létre kellene hozni az iparág által használható törvényeket, amelyek elsődleges fontosságot biztosítanak majd a fogyasztóvédelemnek, a befektetők védelmének.
A wyomingi szenátor szerint különösen fontos az átláthatóság a kriptopénzek esetén, így ugyanennek kell érvényesnek lennie a jogszabályokra is amellett, hogy támogatják az innovációt, és képviselik a befektetők érdekeit.
Lummis arra is kitért, hogy szerinte fontos fenntartani a Howey-teszt alkalmazását.
Ez a teszt egy jogi szabvány, amely segítségével egy-egy pénzügyi eszközről el lehet dönteni, hogy értékpapírnak számít-e vagy sem.
Lummis korábban egy másik szenátor, Kirsten Gillibrand közreműködésével írták a Responsible Financial Innovation Act néven futó törvénytervezetet, amely pontosan ezt a szükséges letisztult keretrendszert biztosítaná a kriptoiparnak.
Ennek elérésére különböző irányvonalakat dolgoztak ki a digitális eszközök számára, különösképpen gondot fordítva a Howey-teszt alkalmazására, és az ahhoz való igazodásra.
Lummis tevékenysége fontosnak tekinthető a kriptoipar szempontjából, főleg annak fényében, hogy a SEC és a Ripple között folyó jogi helyzet milyen formában oldódik majd meg.
A per végkimenetele jogi precedenst teremthet, amely meghatározza, hogy az USA esetében milyen törvényi környezetet fognak kialakítani a kriptoipar számára, milyen elvárások lesznek érvényesek a digitális eszközökkel szemben.
Jelenleg nem létezik ilyen keretrendszer, és a hiánya, az általa keltett bizonytalanság érezhetően nyomot hagy az USA vállalkozói kedvén, az iparági cégek fejlesztési, üzletelési hajlandóságán.
A jelenlegi bírósági döntés egyelőre a Ripple malmára hajtja a vizet, és ezért az is bizonytalan, hogy a Kongresszus mennyire fog Lummis szavára adni a szabályozói egyértelműség terén.
Az viszont biztos, hogy már maga a kezdeményezés is rávilágít, a politikusok kezdenek rájönni a progresszív szabályozás létfontosságára, ha bármiféle fejlődést akarnak látni a kriptoiparban, és ha szeretnék, ha az el tudná érni a teljes potenciálját.
Olvastad már? Ripple vs. SEC: 1 milliárd dolláros kérdés a lehetséges bírságról
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.