Tavaly novemberben jelentették be az orosz hivatalok, hogy egy saját, nemzeti kriptotőzsdét indítanának, amely teljesen szabályozott körülmények között működne, a Moszkvai Tőzsde rendszerén belül.
Az Állami Duma egy képviselője, Anatoly Aksanov most viszont elmondta, ezeket a terveket elvetették.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az új elképzelés az, hogy egy központi tőzsde létrehozása helyett inkább egy szabályrendszert dolgoznak ki, amely lefekteti a tőzsdék indításának a jogi kereteit.
Aksanov, aki a Duma pénzügyi bizottságának a vezetője, azt is megosztotta a sajtóval, hogy a Pénzügyminisztérium az eredeti ötletet ellenző hivatalok között volt.
Elmondása alapján viszont az engedélyekkel működő kriptotőzsdék képesek lesznek majd a határokon átívelő tranzakciók kezelésére is, és lehetővé teszik majd, hogy a helyi cégek kikerülhessék a szankciókat.
A várakozások szerint viszont ez a lehetőség újabb szankciókhoz tud majd vezetni.
A szankciók elkerülésére viszont Oroszország újabb és újabb tőzsdék létrehozását tervezi. Ennek a lebonyolítását viszont alaposan meg kell szervezni, és a folyamatnak zökkenőmentesen kell zajlania.
A dolog legfőbb követelménye így a megfelelő szabályozás kidolgozása.
A tervek alapján a felülvizsgálatot végző hivatal a központi bank lenne, ők felügyelnék a kriptotőzsdéket.
Aksanov szerint a szükséges jogszabályok és törvények hamarosan szavazásra kerülhetnek.
Alexey Guznov, a Bank of Russia elnökhelyettese szerint egyelőre korai lenne a kriptotőzsdékről beszélni, legalábbis a hagyományos értelemben véve.
Ezek a platformok valójában olyan szervezetek lennének, amelyek a határokon átívelő fizetéseket bonyolítanák le az exportőrök és az importőrök között.
Ezek közreműködésével az orosz cégek végre tudják hajtani a fizetéseket, lebonyolítani a szükséges pénzmozgásokat.
A nagyobb orosz kriptoipari vállalatok a jelentések szerint ellenzik a nemzeti kriptotőzsde gondolatát, kevesebben kritizálják viszont a tőzsdék létrehozásának a szabályzását.
Az új keretrendszer, az új szabályozási megoldások segítenek majd, hogy minimalizálni tudják a szankciók jelentette kockázatokat, vagy éppen a kibertámadások esélyét.
Emellett a BitRiver egyik tisztviselője, Oleg Ogienko szerint a piaci folyamatok problémái esetén is részei lehetnek a megoldásnak.
Ogienko szerint az is elképzelhető, hogy a tőzsdéknek tiltania kell majd a kvalifikálatlan befektetőket a platformjaikon, legalábbis a kezdeti időkben ennek nagyobb a valószínűsége.
Olvastad már? A Tron könnyen megelőzheti az Ethereumot, de…
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!