Brad Smith, a cég elnöke nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy az iparágnak sokkal jobb kockázatkezelésre és törvényi szabályozásra van szüksége.
Ehhez viszont a kormányoknak fel kellene venniük a ritmust, mivel a mesterséges intelligencia fejlesztése egyre gyorsul.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Smith szerint a megfelelő szabályozással nagymértékben csökkenteni lehetne a technológiai által képviselt kockázatokat, és ezt nyilatkozta a washingtoni törvényhozóknak is egy, a héten tartott rendezvényen.
AI may be the most consequential technology advance of our lifetime. Today we announced a 5-point blueprint for Governing AI. It addresses current and emerging issues, brings the public and private sector together, and ensures this tool serves all society. https://t.co/zYektkQlZy
— Brad Smith (@BradSmi) May 25, 2023
A Microsoft különböző biztonsági garanciákat szeretne, amely kezeli a kritikus infrastruktúrát, és megfelelő, széles körű jogi és szabályozási keretrendszert biztosít.
Smith azok közé a technológiai szakértők közé tartozik, akik szerint a mesterséges intelligencia túl gyorsan fejlődik.
Az MI nyaktörő sebességű száguldása több téren is ártalmas hatásokkal járt már.
Ide tartoznak a magánszférát fenyegető fejlesztések, az automatizálás miatt elvesztett munkahelyek, vagy éppen az elképesztően meggyőző deepfake, azaz hamisított videók terjedése.
A Microsoft elnöke szerint ráadásul nem egyedül a kormányoknak kellene foglalkoznia a kérdéskörrel, hanem a cégeknek is részt kellene venniük ezekben a folyamatokban.
A Microsoft emellett saját projektet is futtat, sőt, a jelentések szerint egy saját csipet fejlesztenek, amely kifejezetten a ChatGPT, az OpenAI mesterséges intelligenciáját szolgálná ki.
Smith elmondta, a cég pontosan emiatt saját biztonsági folyamatokat is kidolgozott, amelyeket a kormányzatok aktivitásától függetlenül mindenképpen alkalmazni fognak.
Elmondása alapján nem tekinthetnek el a saját felelősségük mértékétől.
Május közepén Sam Altman, az OpenAI alapítója tartott beszédet a Kongresszus előtt, amelyben ő is elmondta, hogy a területen működő cégeket külön szövetségi hivatal kellene, hogy felügyelje.
Senator Lindsey Graham asks the witnesses at the hearing on artificial intelligence regulation if there should be an agency to license and oversee AI tools.
All say yes, but IBM Chief Privacy & Trust Officer Christina Montgomery has stipulations: pic.twitter.com/UD7R8N7s23
— Yahoo Finance (@YahooFinance) May 16, 2023
Smith egyetért ezzel a gondolattal, ráadásul azt is hozzáfűzte, hogy a különösen érzékeny területek esetén a fejlesztésekhez külön engedélyre lenne szükség, és csak a meghatározott cégek végezhetnének ilyesmit.
A ChatGPT tavaly novemberi indulása óta számos szakértő fogalmazta meg az aggályait, és buzdított szigorúbb szabályozásra, egyes szervezetek pedig időleges leállásra szólították fel a fejlesztőket.
Egy március 22-én kiadott nyílt levélben a technológiai szektor több ismert neve, például Elon Musk és Steve Wozniak is a lassítás mellett foglalt állást. Rajtuk kívül még 31 ezren írták alá a nyílt levelet.
Olvastad már? A kriptopénzek iránti érdeklődés 2020 óta nem látott szintre csökken
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!